Geçici işçilere kadro ne zaman gelecek?

Taşerona 90 bin kadro için tarih belli oldu mu? Gözler Meclis’in yeni yıl mesaisinde… Konuyla ilgili ilerleyen günlerde açıklamaların gelmesi bekleniyor. Gelişmelere haberlerimizde yer vereceğiz.

Geçici işçilere kadro ne zaman gelecek?
Yayınlama: 03.01.2023
A+
A-

TAŞERON İŞÇİYE KADRO NE ZAMAN ÇIKACAK?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Taşerona Kadro çalışması hakkında şunları söylemişti; “Şu anda üzerinde yoğunlaştığımız konu sözleşmeli çalışanlar konusudur. Sözleşmelilerle ilgili talepleri değerlendiriyoruz”

Bilgin Taşeron Işçiye Kadro düzenlemesi hakkında şunları söyledi;

Taşeron işçilerin kamuda kadrolu işçi haline gelmesi konusunda geçtiğimiz yıllarda hükümetimiz önemli bir reforma imza attı. Yaklaşık 1 milyon işçiye kadro verildi. O zamanlarda 90 bin işçi bu fırsattan istifade edemedi. Onların problemlerini kasım ayında ya da daha erken çözmüş olacağız. Şu anda geçici işçiler sorunu var. 90 bin işçinin kadroya alınması için çalışmalarımız sürüyor.

GEÇİCİ İŞÇİYE KADRO NE ZAMAN?

2023 bütçe görüşmeleri kapsamında Çalışma ve Sosyal Güvenlik bakanı Vedat Bilgin açıklamalarda bulundu. Bilgin geçici işçi sorunu hakkında şunları söyledi;

Sözleşmeli personeller hangi tür olursa olsun hepsini toparlayıp disiplin altına alıyoruz. Hemen kadroya geçiriyoruz.

Geçici işçiler meselesi önemli bir meseledir. Bu sorunu çözüyoruz. Bunun çalışmasını bitirdik ve bu ay içinde Yüce Meclis’e sunacağız.

Konuyla ilgili ilerleyen günlerde açıklamaların gelmesi bekleniyor. Gelişmelere haberlerimizde yer vereceğiz.

Kaynak: HABER MERKEZİ

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.