Erdoğan imzaladı! Öğretmenleri İlgilendiren Karar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla alınan yeni kararlar peş peşe Resmi Gazete’de yayımlandı.

Erdoğan imzaladı! Öğretmenleri İlgilendiren Karar
Yayınlama: 10.01.2023
A+
A-

Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararına göre Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Başkanlığı Emeklilik Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve Sigorta Primleri ile taşra teşkilatının 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi personeline fazla çalışma ücreti ödenmesine karar verildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararı ile Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Başkanlığı Emeklilik Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve Sigorta Primleri ile taşra teşkilatının 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi personeline fazla çalışma ücreti ödenmesine karar verildi. Karara göre mesai saatleri dışında fiilen fazladan çalışma yapan personellere her bir saat için 27 Türk Lirası ödenecek.

ÖĞRETMENLERİ İLGİLENDİREN KARAR

Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararı ile Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Yönetici ve Öğretmenlerin ders ve ek ders saatlerine ilişkin kararda değişiklik yapıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzası ile Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanı kararı ile Milli Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerin ders ve ek ders saatlerine ilişkin kararın 9’uncu maddesinin birinci fıkrasının a bendinin 1 numaralı alt bendinde yer alan “sınıf öğretmenlerine” ibaresinden sonra gelmek üzere “ve Özel Eğitim Hizmetleri Yönetmeliği kapsamında okul öncesi öğrencilerine destek eğitim odasında verilecek eğitimle sınırlı olmak üzere okul öncesi öğretmenlerine, okul öncesi eğitim” ibaresi eklendi.


BAŞKA HABER OKU


BAŞKAN AKMAN’IN, ‘10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ’ MESAJI

Tuşba Belediye Başkanı Salih Akman, toplumu bilgilendirmek maksadıyla, mesai mefhumu gözetmeksizin tüm zor şartlar altında fedakarca görev yapmaya çalışan basın mensupların gayretinin her türlü takdire şayan olduğunu söyledi.

‘10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’ dolayısıyla bir mesaj yayınlayan Başkan Akman, sürekli gelişen ve dönüşen bir çağda basın mensupların üstlendiği görevin öneminin her geçen gün daha iyi anlaşıldığını kaydetti. Bir ülkenin gelişmesinde; eğitim, sağlık, ulaşım, ekonomik, sosyal ve teknolojik imkanların yanında halkın haber alma hakkının da önemli bir gösterge olduğunu vurgulayan Başkan Akman, “İlkeli, doğru ve tarafsız bir şekilde çalışarak halkın haber alma hakkını sağlayan, toplumun genel talep ve görüşlerini kamuoyuna yansıtma görevini üstlenen basın mensuplarımız bu yönüyle milletin duygularına tercüman olmaktadırlar” dedi.

Basın mensuplarının; demokrasinin güçlenmesinde, birlik ve beraberliğin korunmasında, toplumsal barış, huzur ve güven ortamının güçlenmesinde önemli bir payı bulunduğunu vurgulayan Başkan Akman, “Bu duygu ve düşüncelerle, son derece önemli ve zor bir görevi ifa etmeye çalışan, adeta milletimizin gören gözü, duyan kulağı, konuşan dili ve yazan eli olan değerli basın mensubu arkadaşlarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü tebrik eder, görevlerinde başarılar dilerim’ ifadelerini kullandı.

Kaynak: HABER MERKEZİ

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.