Erdoğan: hayat pahalılığın farkındayız

AK Parti’nin 22’nci yılını kutlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, hem 2024 seçimlerine değindi hem de hayat pahalılığı için “çözeceğiz” mesajını iletti.

Erdoğan: hayat pahalılığın farkındayız
Yayınlama: 14.08.2023
A+
A-

Hayat pahalılığının küresel krizlerinden etkisinden kaynaklandığını söyleyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Milletimizi bunalttığının farkındayız. Ülkemizin her meselesini çözdüğümüz gibi inşallah bu sıkıntıyı da hal yoluna biz koyacağız” dedi

 

Önce pandemi, sonra asrın felaketi…

Türkiye, son birkaç yıldır ekonomik olarak büyük bir sınavdan geçiyor.

Hayat pahalılığı…

Fahiş fiyatlar vatandaşın belini bükerken, en yetkili ağızdan müjde gibi sözler döküldü.

 

“Milletimizi bunalttığının farkındayız, çözeceğiz”

21 yıllık iktidarları döneminde ülkenin her karış toprağını bereketlendirecek eser ve hizmetlere imza attıklarını dile getiren Cumhurbaşkanı, şunları söyledi:

AK Parti, 22 yıllık tarihinin iktidarda geçen 21 yılı boyunca bu ülkenin her karış toprağını bereketlendirecek eser ve hizmetlere imza atmış, hayatına dokunmadık ve refahını artırmadık tek bir fert bırakmamıştır. Seçimlerde elde ettiğimiz başarıların gerisindeki en önemli sebep, işte bu gerçektir. Küresel krizlerin ülkemize etkisinden kaynaklanan hayat pahalılığının son dönemde milletimizi bunalttığının farkındayız. Ülkemizin her meselesini çözdüğümüz gibi inşallah bu sıkıntıyı da hal yoluna biz koyacağız. Çalışanından emeklisine, bu süreçte refah kaybı yaşayan her insanımızın hayat seviyesini eskisinin de üzerine çıkarmak, boynumuzun borcudur.

“Artık Türkiye’de hiçbir şey eskisi gibi olmayacak”

“Artık Türkiye’de hiçbir şey eskisi gibi olmayacak” sözüyle başladıkları bu yolculukta, girdikleri her seçimden birinci çıkarak bugünlere geldiklerini kaydeden Erdoğan, kuruluştan bugüne partinin hangi kademesinde olursa olsun bu kutlu davanın başarısı için çalışan, emek veren, ter döken her bir kardeşine teşekkür etti, dar-ı bekaya irtihal edenlere Allah’tan rahmet diledi.

 

“Kimsenin beklentilerini cevapsız bırakmayacağız”

Biliyorsunuz; eskiden beri gelen kronik sorunlara ilave olarak 6 Şubat depremlerinden etkilenen şehirlerimizin yeniden inşası için 104 milyar dolarlık bir yükle karşı karşıyayız. Bu ağır yükün altından kalkarken kimsenin hakkını ihmal etmeyecek, kimsenin beklentilerini cevapsız bırakmayacağız. Milletimizle birlikte ilk defa böyle bir imtihandan geçiyor değiliz. Vesayetle boğuşurken karşımızdaki gücün sınır tanımayan ceberutluğunu biliyorduk. Gezi olaylarından sokaklar ateşe verilirken yazılan karanlık senaryoyla ülkenin nerelere götürülmek istendiğini biliyorduk. PKK’sından FETÖ’süne ve DEAŞ’ına kadar tüm terör örgütleri üzerimize salınırken karşımızdaki alçak tuzağın amacını biliyorduk.

ensonhaber

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.