Erciş’te Vatandaşların Su Sorunu Çözüldü

Van’ın Erciş ilçesinde yoğun tipiden dolayı kapanan Pay Mahallesi’nin Tırmıklı Mezrası’nın yolu 10 saatlik çalışmayla açılarak, soğuk kış şartlarının etkisiyle zarar gören içme suyu şebekesinin onarım çalışmaları yapıldı.

Erciş’te Vatandaşların Su Sorunu Çözüldü
Yayınlama: 13.02.2024
A+
A-

Erciş ilçesine 30 kilometre uzaklıkta bulunan Pay Mahallesi’nin Tırmıklı Mezrası’da kar yağışı sonrası etkili olan yoğun tipi nedeniyle yol kapandı, içme suyu hattı zarar gördü. Susuz kalan mezrada yaşayan vatandaşların haber vermesiyle bölgeye büyükşehir belediyesine bağlı karla mücadele ekipleri sevk edildi. Ekiplerin 10 saatlik çalışmasıyla 12 kilometrelik yol açıldı. Şebekenin zarar gördüğü bölgeye giden Van Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü ekipleri, onarım çalışması yaptı.

Erciş’te Vatandaşların Su Sorunu Çözüldü

Pay Mahallesi Muhtarı Zübeyit Fidan, kar yağışı sonrası bölgede etkili olan tipi nedeniyle yolun ulaşıma kapandığını belirterek, “Yağış sonrası içme suyu şebekemiz de zarar gördü. Şu an köyümüzde su yok. Ben de kaymakamlığı arayıp yardım istedim. Burada kar kalınlığı yaklaşık 3 metre. Yolumuzu açan ekiplere teşekkür ediyoruz. VASKİ’ ye bağlı ekipler de su şebekesinde meydana gelen arızayı onarmak için çalışma başlattı. İlgi ve alakalarından dolayı Van valimize, Erciş kaymakamımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Kaynak: VANDAHABER

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.