Ekonomi ve hukuk dünyası Van’da buluştu

Van’da DOĞUSİFED, Ekonomi Gazetesi ile Daha İyi Yargı Derneği tarafından Ekonomi ve Hukuk Buluşmaları adlı panel düzenlendi.

Ekonomi ve hukuk dünyası Van’da buluştu
Yayınlama: 19.10.2023
A+
A-

Ekonomi ve hukuk dünyasının önemli isimleri iş ve hukuk dünyasına anlatmak için Van’da buluştu. Ekonomi ve hukuk buluşmalarının temel konusu olan yargı reformuna, Van’dan itibaren “sivil anayasa” da eklendi. Van’da, “Sürdürülebilir büyüme için daha iyi yargı ve sivil anayasa” ele alındı. Etkinlik, Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) ile Doğu Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu (DOĞUSİFED) tarafından da desteklendi.

Ekonomi ve hukuk dünyası Van’da buluştu

EKONOMİDE İSTİKRAR VE DAHA İYİ BİR YARGININ GEREĞİ ANLATILDI

Açılışta Daha İyi Yargı Derneği Genel Sekreteri Meral Tuğçe Özbilen, DOĞUSİFED Yönetim Kurulu Üyesi Av. Muazzez Çağlar Kesici ve DOĞUSİFED Yönetim Kurulu Başkanı Müslüm Erbay konuştu. Ardından, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Fatih Özatay “ekonomide bizi neler beklediğini”, Daha İyi Yargı Derneği Başkanı Av. Mehmet Gün de “ekonomik istikrar için daha iyi yargının gereğini anlattı.

 

EKONOMİ VE HUKUK DÜNYASININ ÖNEMLİ İSİMLERİ PANLE KATILDI!

Buluşmanın son bölümünde ise Ekonomi Gazetesi Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Güldağ’ın moderatörlüğündeki panelde, DOĞUSİFED Yönetim Kurulu Başkanı Müslüm Erbay, Van Ticaret ve Sanayi İş Dünyası Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Zahir Kandaşoğlu ve Van Barosu Başkanı Av. Sinan Özaraz, iş ve hukuk dünyasının beklenti ve önerilerini aktardı.

şehrivan

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.