e-Devlet’e 3 adımda maaş hesaplama!

Son dakika haberi: Emekli maaşı hesaplama ekranı artık e-Devlet’te. Emekliye zam düzenlemeleri sonrası ‘Ne kadar emekli maaşı alırım’ sorusu gündemdeki sıcaklığını artırdı. e-Devlet’e yeni gelen uygulama ile basit bir işlemle artık emekli maaşı bu ekrandan öğrenebilecek ve henüz emekli olmayanlarda tahmini maaşını görebilecek.

 e-Devlet’e 3 adımda maaş hesaplama!
Yayınlama: 12.02.2024
A+
A-

Son dakika haberleri: e-Devlet’e ‘Emekli maaşı hesaplama’ uygulaması geldi. Daha önce SGK’da yer alan uygulama ile milyonlarca emekli artık maaşını ‘e-Devlet emekli maaşı hesaplama’ ekranından öğrenebilecek.

 

EMEKLİ MAAŞI HESAPLAMA EKRANI ARTIK E-DEVLET’TE

e-Devlet portalı kullanıcıların hayatını kolaylaştırmaya devam ediyor. Emekli maaşı hesaplama işlemi dahil artık birçok işlem dakikalar içinde yapılabiliyor. Doğru ve güvenli bilgilere erişilebiliyor. Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) milyonlarca emeklinin yeni kök maaşını e-Devlet’e yükledi. Bugüne kadar SGK’nın internet sitesi üzerinden yapılan sorgulama artık e-Devlet’ten gerçekleştirilebilecek.

 

E-DEVLET’TE EMEKLİ MAAŞI SORGULAMA NASIL YAPILIYOR?

e-Devlet’ten emekli maaşı hesaplamayı yapmak oldukça basit. Öncelikle e-Devlet portalına giriş yapılıyor.

Arama motoruna “Ne kadar emekli maaşı alırım” yazılıyor.

İlk seçenekte çıkan “4A emekli aylık bilgisi hesaplama”ya tıklanıyor.

Gelen ekranlarda istenen bilgiler girildikten sonra alınacak tahmini emekli maaşı ve diğer bilgiler görülebiliyor.

Uygun şartları sağladıktan sonra emekli maaşını öğrenmek artık dakikalarınızı alacak. Kullanıcı dostu uygulama, beğeniyle karşılandı. e-Devlet kapısı, dijitalleşen Türkiye yolunda önemli bir araç haline geldi. Devlet tarafından verilen hizmetler, e-Devlet aracılığıyla elektronik ortamda vatandaşlara sunuluyor.

sabah

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.