Diyanet Açıkladı: Kurban Kesim Bedeli Belli Oldu

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Türkiye Diyanet Vakfı’nın 2023 yılı vekaletle kurban kesim organizasyonuna ilişkin sosyal medya hesaplarından açıklamada bulundu.

Diyanet Açıkladı: Kurban Kesim Bedeli Belli Oldu
Yayınlama: 22.05.2023
A+
A-

Ramazan Bayramı’nın bitmesiyle birlikte vatandaşlar kurbanlık arayışına başladı. Bu yıl artan maliyetlerin de etkisiyle canlı hayvan kilogram fiyatı geçen yıla göre artacağı benziyor.

Son dakika haberi: Kurban bayramına sayılı günler kala 2023 kurban kesim bedeli Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş tarafından açıklandı.

 

Kurban Bayramı bu yıl 28 Haziran (Çarşamba) – 1 Temmuz (Cumartesi) tarihleri arasında idrak edilecek. Bayrama sayılı günler kala Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş 2023 kurban kesim bedelinin yurt içi ve yurt dışı fiyatları açıkladı.

2023 KURBAN KESİM BEDELİ

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Türkiye Diyanet Vakfı’nın 2023 yılı vekaletle kurban kesim bedelini yurt içinde 5 bin 950, yurt dışında ise 2 bin 750 TL olarak belirlediklerini açıkladı.

 

Erbaş, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Kurbanını Paylaş Kardeşinle Yakınlaş. Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı olarak 2023 yılı vekaletle kurban kesim bedelini yurt içinde 5 bin 950 TL, yurt dışında ise 2 bin 750 TL olarak belirledik. Bağışlarınızı başta deprem bölgesi olmak üzere tüm ihtiyaç sahibi kardeşlerimize ulaştırıyoruz”

Kaynak: HABER MERKEZİ

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.