Cilo Buzulları bölgesindeki arama çalışmalarında son durum

Cilo Buzulları bölgesinde buzulların altında kalan 4 kişiden 2’si sağ kurtarılırken diğer  2’si için çalışmalara devam ediyor. İşte bölgede son durum…

Cilo Buzulları bölgesindeki arama çalışmalarında son durum
Yayınlama: 18.07.2023
A+
A-

Vali Akbıyık buzul bölgesinde incelemelerde bulundu

Hakkari Valisi ve Belediye Başkan Vekili İdris Akbıyık, Cilo Buzulları bölgesinde buzulların kırılması sonucu altında kalan 2 kişiyi arama çalışmalarına katıldı.

Dün Cennet-Cehennem Yaylası Cilo Buzulları bölgesinde buzulların altında kalan 4 kişiden 2’si sağ kurtarılmıştı. Ulaşılamayan Hakime Koç (İstanbul) ve Mehmet Aydın’ın (Şırnak) bulunması için de arama kurtarma çalışmaları sürdürülüyor. Bölgeyi havadan inceledikten sonra olay yerine geçen Hakkari Valisi ve Belediye Başkan Vekili İdris Akbıyık ile İl Jandarma Komutanı Tümgeneral Coşkun Sel, 2 kişinin aramasının devam ettiği Cilo Buzulları bölgesinde yetkililerden bilgi alarak incelemelerde bulundu.

Cilo Buzulları bölgesindeki arama çalışmalarında son durum

Buzulların kırılması sonucu yaralanan Avcu çifti Van’a sevk edildi

Hakkari’deki Cennet-Cehennem Yaylası Cilo Buzulları bölgesinde buzulların kırılması sonucu oluşan çukurdan yaralı olarak kurtarılan Kemal ve Gülay Avcu çifti Van’a sevk edildi.

Dün öğle saatlerinde Cilo Buzulları bölgesinde buzulların kırılması sonucu oluşan çukura düşen 4 kişiden Avcu çifti yaralı olarak kurtarılarak helikopterle Yüksekova Devlet Hastanesine kaldırılmıştı. Burada gerekli müdahaleleri yapılan Kemal ve Gülay Avcu çifti daha sonra Van’a sevk edildi.

Buzulların kırılması sonucu düştükleri çukurda kaybolan Mehmet Aydın ve Hakime Koç’u arama kurtarma çalışmaları ise devam ediyor.

Kaynak: İHA

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.