Büyükşehir Belediyesi Yıl Boyunca Muhtarları Dinledi

Van Büyükşehir Belediyesi, 2022 yılı içerisinde 693 mahalle muhtarının taleplerini dinledi. Muhtarlar tarafından verilen 3 bin 851 dilekçe çözüme kavuşturuldu.

Büyükşehir Belediyesi Yıl Boyunca Muhtarları Dinledi
Yayınlama: 26.12.2022
Düzenleme: 26.12.2022
A+
A-

Van Büyükşehir Belediyesi, mahallelerde yaşanan sorunları mahalle muhtarları ile birlikte çözüme kavuşturuyor. Mahallelerde yaşanan sorunlara anında müdahale eden Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanlığı, mahalle muhtarlarından gelen talepleri de ilgili birimlere ulaştırarak çözümüne katkı sağlıyor.

 

13 İLÇENİN MUHTARLARI İLE TOPLANTI YAPILDI

Vatandaşa daha iyi hizmet verebilmek için çalışmalarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi, muhtarlarla bir araya gelmeye devam ediyor. Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ozan Balcı, 2022 yılı içinde 13 ilçenin muhtarları ile bir araya geldi. Vali Ozan Balcı, İpekyolu, Tuşba, Edremit, Gevaş, Çatak, Bahçesaray, Gürpınar, Başkale, Özalp, Saray, Çaldıran, Muradiye ve Erciş ilçelerinde görev yapan 639 muhtarın sorun ve taleplerini dinleyerek çözümü için talimatlar verdi.

MUHTARLAR GÜNÜ KUTLANDI

Van Büyükşehir Belediyesi, 19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla mahalle muhtarlarını bir araya getirdi. Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ozan Balcı, 693 muhtarın gününü kutladı. Vali Ozan Balcı, programda muhtarlar ile bir bir ilgilendi. 693 muhtara gönün anlam ve önemine ilişkin çeşitli hediyeler verildi.

 

3 BİN 851 DİLEKÇE ÇÖZÜME KAVUŞTURULDU

Büyükşehir Belediyesi yüzlerce muhtarın sorun ve sıkıntısını çözüme kavuşturdu. 106 Merkez ve 587 kırsal mahalle muhtarları ile ilgilenen Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanlığı muhtarlardan gelen 3 bin 851 dilekçeyi çözüme kavuşturdu.

 

KADIN MUHTARLARA POZİTİF AYRIMCILIK

Vatandaşların ve muhtarların takdirinin toplayan Van Büyükşehir Belediyesi, 105 merkez 588 kırsal mahalle muhtarına, çeşitli hediyeler verdi.  Kadın muhtarlara pozitif ayrımcılık yapan Büyükşehir Belediyesi, Bahçıvan Mahallesi Muhtarı Nurten Sağlam, Cumhuriyet Mahallesi muhtarı Leyla Tanrıtanır, Kavurma Mahallesi Muhtarı Melek Kına ve Erenkent Mahallesi Muhtarı Öznur Bingöl’e dizüstü bilgisayar hediye etti.

Kaynak: HABER MERKEZİ

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.