Burhan Kayatürk, Ankara Milletvekili Aday Adayı Oldu

Siyaset arenasında Van kamuoyunun çok yakinen takip etiği isim olan Burhan Kayatürk, AK Parti Ankara Milletvekili Aday Adayı oldu.

Burhan Kayatürk, Ankara Milletvekili Aday Adayı Oldu
Yayınlama: 22.03.2023
A+
A-

23. Dönem Ankara, 24,25 ve 26. Dönem ise Van’da Milletvekilliği yapan iş insanı Burhan Kayatürk, 28. Dönem için aldığı karar ile Ankara 1. Bölge Milletvekili aday adayı oldu.

Burhan Kayatürk, AK Parti Genel Merkezinde aktif görevlerde bulunduğu gibi aynı zamanda MKYK’da aktif şekilde görev yapan başarılı bir isim.

Burhan Kayatürk Kimdir ?

Burhan Kayatürk, 23 Ağustos 1970’te Van’da doğdu. Elektronik Mühendisi ve İş Adamı olan Burhan Kayatürk, Pakistan Lahore Mühendislik ve Teknoloji Üniversitesi, Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. Yüksek lisansını American International University’de İşletme Bölümünde tamamladı.

Pakistan, Hindistan, Nepal ve Afganistan’da mühendis ve proje müdürü, uluslararası firmalarda danışmanlık ve üst düzey yöneticilik yaptı.

AK Parti’nin Ankara Siyaset Akademisi Başkanı, Türkiye-Pakistan Dostluk ve Kültür Derneği Başkanı, Türkiye Mühendisler Birliği Onur Kurulu Başkan Yardımcısı ve Araştırmacı Girişimci İşadamları Derneği İstişare Kurulu Başkanı olarak değişik görevler üstlendi.

Pakistan Parlamentosu’nun “Devlet Nişanı”na layık görüldü.

23. Dönem Ankara Milletvekili seçildi. Türkiye-AB Karma Parlamento Komisyonu Üyeliği ve Türkiye-Pakistan Parlamentolararası Dostluk Grubu Eş Başkanlığı yaptı.

24. Dönem Van Milletvekili seçildi. Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi (AKPM) Türk Grubu Üyesi oldu. İngilizce, Urduca, Arapça, Hintçe ve Japonca bilen Kayatürk, evli ve 3 çocuk babasıdır.

vanhavadis

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.