Bir maden ocağı faciası daha! İşçiler toprak altında kaldı

Elazığ’ın Alacakaya ilçesinde bir maden ocağında göçük meydana geldi. İlk belirlemelere göre 3 kişi toprak altında kalırken, bölgeye AFAD, UMKE, 112 Acil Sağlık ve güvenlik güçleri sevk edildi. AFAD’dan yapılan açıklamada 2 işçinin kurtarıldığı ifade edilirken, toprak altında olan 1 kişinin kurtarılması için çalışmaların devam ettiği aktarıldı.

Bir maden ocağı faciası daha! İşçiler toprak altında kaldı
Yayınlama: 26.02.2024
Düzenleme: 26.02.2024
A+
A-

Erzincan’da altın madeninde yaşanan facianın ardından bir kötü haber de Elazığ‘dan geldi. Maden ocağında meydana gelen göçükte 3 işçinin toprak altında kaldığı ifade edilirken, bölgeye AFAD ve UMKE dahil çok sayıda ekibin sevk edildiği öğrenildi. AFAD işçilerden 2’sinin kurtarıldığını belirtirken toprak altında olan 1 işçinin kurtarılması için çalışmaların devam ettiği kaydedildi.

Elazığ'da maden ocağında göçük! İşçiler toprak altında kaldı

ELAZIĞ VALİSİ TORAMAN CANLI YAYINA BAĞLANDI

Yaşanan facia sonrası canlı yayına bağlanan Elazığ Valisi Ömer Toraman, saat 10.00 sıralarında Palu ilçesi Kayaönü köyü civarında krom madenine ait bir işletmede göçük meydana geldiği ihbarının alındığını, ekiplerin hızla olay yerine intikal ettiğini söyledi.

Vali Toraman, “Arama kurtarma faaliyetleri süratle başladı. İlk etapta bir işçimiz kurtarıldı. Biraz önce de iki işçimizin daha kurtarıldığı haberini aldık. Şu anda göçük altında 1 işçinin kaldığını değerlendiriyoruz. Onlara da ulaşmak için arama kurtarma ekiplerimiz yoğun şekilde faaliyetlerini sürdürüyorlar.” dedi.

Elazığ'da maden ocağında göçük! İşçiler toprak altında kaldı
Elazığ Valisi Ömer Toraman.

AFAD: GELİŞMELERİ TAKİP EDİYORUZ

Maden ocağında yaşanan göçükle ilgili bir açıklama da AFAD’dan geldi. Kurumun resmi X hesabından yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı; ” Elazığ Alacakaya bölgesinde bir maden ocağında göçük meydan gelmiş olup ilk belirlemelere göre 3 maden işçisi göçük altında kalmıştır. Arama kurtarma çalışmaları sonucunda 2 maden işçisi kurtarılmış; 1 vatandaşımızın arama kurtarma çalışmaları aralıksız devam ediyor.”

Elazığ'da maden ocağında göçük! İşçiler toprak altında kaldı

Kaynak : İHA

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.