Bayram ikramiyeleri bayramdan önce verilecek mi?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, emeklilerle ilgili destekleme çalışmalarının sürdüğünü belirten açıklamasında Kurban Bayramı ikramiyelerinin de verileceği zamanlamaya dair bilgi verdi.

Bayram ikramiyeleri bayramdan önce verilecek mi?
Yayınlama: 25.05.2024
A+
A-

Vedat Işıkhan: Bayram ikramiyeleri bayramdan önce verilecek, yakın zamanda takvim açıklanacak

 

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Anadolu Yayıncılar Federasyonu’nun düzenlediği programda basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Bakan Işıkhan, emeklilerin bayram ikramiyeleri ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Işıkhan Sosyal Güvenlik Kurumu’nu (SGK)sosyal açıdan emeklilere hizmet verecek, sosyal yönü de olan bir kurum haline dönüştürdüklerine dikkati çekti.

“Takvimlendirme çalışması devam ediyor”

Bayram emeklilerin ikramiye ödemeleri için takvimlendirme çalışmasının devam ettiğini belirten Işıkhan, şu ifadeleri kullandı:

Bu çerçevede emeklilerimizin ekonomik refahı, sosyal refahı, çalışma yaşamıyla ilgili kültürel miras ve kuşaklar arası aktarım ve bilimsel faaliyetler olmak üzere 4 ana başlık altında çalışmalarımızı yürüteceğiz. Öncelikle bayram ikramiyelerini 3 bine yükselttik, takvimlendirme çalışması devam ediyor, bayramdan önce vereceğiz. Bu konuda çalışmalarımızı sürdürüyoruz, yakın zamanda takvim açıklanacak.

 

“Kök aylığı 10 bin liranın altında olan 3 milyon 601 bin emekli var”

Bakan Işıkhan, açıklamasında kök aylığı 10 bin liranın altında olan 3 milyon 601 bin emekli olduğunu şöyle aktardı:

Kök aylığı 10 bin liranın altında olan 3 milyon 601 bin 551 emeklimiz var. Bunların dışında özellikle sosyal hayata dair, emeklerimizin yararlanabilecekleri hizmetler için dinamik ve kullanışlı bir altyapı oluşturacağız.

Emeklilerin ilaç yazdırma sürecinde yeni bir adım

Emeklilerin ilaç yazdırma sürecinde de yeni bir adım attıklarını anımsatan Işıkhan, “Artık aile hekimlerine giderek kronik ilaçlar uzun süre hastaneye gitmeden aile hekimlerinden temin edilebilecek. MHRS üzerindeki yükü de azalttık.” bilgisini verdi.

ensonhaber

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.