Başkan Say’dan Edremitli gençlere müjde

Van’ın Edremit Belediyesi, her yıl olduğu gibi bu yıl da Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) girecek Edremitli gençlerin sınav başvuru ücretlerini karşılayacağının müjdesini verdi.

Başkan Say’dan Edremitli gençlere müjde
Yayınlama: 05.02.2024
A+
A-

Edremit Belediyesi YKS’ye Girecek Gençlerin Sınav Ücretini Bu Yıl da Karşılayacak

-Edremit Belediyesi YKS’de Öğrencileri Bu Yıl Da Yalnız Bırakmıyor

-Her Yıl Olduğu Gibi Bu Yıl Da Ücretler Edremit Belediyesi’nden

Edremit Belediyesinden bu yıl da Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) girecek olan Edremitli gençlere müjde geldi. Geçtiğimiz yıl YKS’ye giren tüm öğrencilere kayıt ücreti desteği veren Edremit Belediyesi, bu yıl ilçede ikamet eden tüm gençlerin Temel Yeterlilik Testi (TYT), Alan Yeterlilik (AYT) ve Yabancı Dil Testi (YDT) sınav ücretlerini de karşılama kararı aldı. 08-09 Haziran 2024’de yapılacak olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) için başvurular 1-26 Şubat tarihleri arasında gerçekleşecek. Hizmetlerinin büyük bölümünü gençlere yönelik yapan Edremit Belediyesi, ilçede ikamet eden ve kriterleri sağlayan lise son sınıf öğrencilerinin YKS sınav ücretlerini karşılayacak.

 

-“Her Zaman Öğrenci Dostu Belediye Olmaya Çalıştık”

Öğrencilerin üniversiteye hazırlanmaları yolunda eğitim alanında 5 yıl boyunca çeşitli hizmetler sunan Edremit Belediye Başkanı İsmail Say, YKS başvurularının başladığının müjdesini bu yıl da yeniledi. Edremit’te ikamet eden bütün öğrencilerin YKS ücretlerini her yıl olduğu gibi bu yıl da ödeyeceklerini ifade eden Başkan Say, “Bu yıl yine aynı şekilde ödeme gücü olmayan tüm öğrencilerimizin ücretlerini karşılayacağız. Malumunuz belediye olarak öğrencilerimize maddi ve manevi sunmuş olduğumuz desteklerle geçtiğimiz yıllar içerisinde 500’e yakın öğrencimiz üniversite hayaline kavuştu. Burada olduğumuz sürece de onları yalnız bırakmayacağız. Özellikle 2019 yılında göreve geldiğimiz günden itibaren öğrenci dostu bir belediye olmaya çalıştık. Bu noktada da kaynak dağıtımından ESEM ve dershane desteklerine ve yine özellikle üniversitede okuyan öğrenci kardeşlerimize ulaşım destekleri ile bölgede bir çok ilki gerçekleştiren belediye olduk. Sosyal belediyecilik anlamında da her zaman, her yerde tüm kardeşlerimizin, dostlarımızın ve Edremit halkının yanında olduk. Bu vesileyle de YKS’ye girecek olan tüm kardeşlerimize şimdiden başarılar diliyorum. Bu kalan zamanı özellikle ders çalışarak başarılarını arttırmalarını talep ediyorum. İnşallah bizlerde YKS ücretlerini ödeyerek hem kendilerinin hem de ailelerinin bu anlamda yükünü alacağız. Edremitimize, kardeşlerimize ve tüm öğrencilerimize hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Kaynak: HABER MERKEZİ

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.