Başkan Rasim ASLAN: aday belirleme süreci tekrar gözden geçirilmeli

Kadim Aşiretler Federasyonu Genel Başkanı Rasim ASLAN 31 Mart 2024 Yerel Seçimler Aday Belirleme Süreci İle İlgili Açıklamada bulundu.

Başkan Rasim ASLAN: aday belirleme süreci tekrar gözden geçirilmeli
Yayınlama: 29.01.2024
A+
A-

Seçimler demokratik yaşamın çok önemli yapı taşlarındandır söyleyen Kadim Aşiretler Federasyonu Genel Başkanı Rasim ASLAN, Yerel seçimler yerinde hizmetin icrası için çok önemli olduğunu vurguladı.

Önümüzdeki yerel seçim sonuçlarının ülkemiz ve milletimiz için hayırlı sonuçlara vesile olmasını temenni eden  ASLAN şunları söyledi.

TOPLULUKLARI GÖRÜŞÜ ÖNEMLİ

“Bütün siyasi partilerin 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimler için belediye başkanı ve belediye meclis üyesi adaylarını belirleme sürecinde yerel dinamiklerin, STK’ların, toplumun büyük kesimlerinin güvenini ve desteğini sağlayan oluşumların, kanaat önderlerinin bilgi, birikim, etki alanları ve önerilerinin dikkate alınması başarının ön koşuludur. Bu itibarla bölgemizin ve coğrafyamızın çok önemli sosyal, tarihsel, kültürel, ekonomik ve beşeri oluşumları olan toplulukların görüşüne de başvurulması oldukça önemlidir. Bu yapılmadan sadece oylarına talip olmak doğru bir tutum değildir.“

TOPLUMSAL YAPILAR GÖRMEZDEN GELİNMEMELİ

Kadim Aşiretler Federasyonu Genel Başkanı Rasim ASLAN,” Bu kabul edilemez bir durumdur. Binlerce yıldır bu coğrafyada yaşayan ve her açıdan sağlam kaleler olan toplumsal yapılar görmezden gelinmemeli, incitilmemelidir. Bu anlayışı körükleyenler, her şeyden önce mensup olduklarını düşündüğü siyasi partilere ağır bir zarar verdiklerini bilmelidirler.”

 

HER TÜRLÜ FEDAKÂRLIĞA HAZIRIZ

“Bölgemizin kültürel, sosyal, ekonomik ve politik açıdan ana dinamikleri olan toplumsal oluşumlar, binlerce yıldır bu coğrafyada yaşamaktadırlar. Bu topluluklar tarih süreci boyunca Anadolu toplumunun birlik ve beraberliği, kardeşliği, bağımsızlığı söz konusu olduğunda her zaman canıyla malıyla her türlü fedakarlığı yapmaktan geri durmamıştır. Bugün de devletin ve milletin bekası söz konusu olduğunda inisiyatif alıp her türlü fedakarlığı yapmaya hazırdır. “

 

BU TAVIR DOĞRU DEĞİL

“Durum böyle iken aday belirleme sürecinde bu toplum dinamiklerinin görmezden gelinmiş olmasını doğru bulmadığımızı güçlü bir şekilde belirtiyoruz.  Çok düşük oy potansiyeline ve etki alanına sahip kişilerin topluma dayatılması yerel gerçeklikleri hiçe saymaktadır. Bu tutumun vahim sonuçlarını da maalesef yakın zamanlarda hep beraber müşahade ettik. Yerelde küçük emellerine ve egolarına; toplumu ayrıştırarak, bölüştürerek, küstürerek ulaşmaya çalışanlar genel siyaseti yanlış yönlendirip büyük bir yanlışa sebebiyet vermektedir. Bu tutumun tekrar gözden geçirilmesini ve bu süreçlerin daha rasyonel olarak değerlendirilmesini beklediğinizi belirtiyoruz. Yetkililerin ve kamunun bilgilerine saygıyla arz ederiz.”

Kaynak: VANDAHABER

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.