Bakan Aksa doğalgazı fırçaladı! Bu çileyi bitirin

Van’da yıllardır tek bir şubesi bulunan AKSA’daki sorunlar Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar’ın Van ziyaretiyle yeniden gündeme geldi.

Bakan Aksa doğalgazı fırçaladı! Bu çileyi bitirin
Yayınlama: 19.08.2023
A+
A-

Van’da akşam üzeri gazetecilerle bir araya gelen Bakan Bayraktar’a yaşanan sorun yönetilirken, Bayraktar oradaki AKSA yetkilisine kızarak sorunun bir an önce çözülmesini istedi.

Van’ın 16 yıl önce tanıştığı AKSA’da sorunlar ve mağduriyetler bitmezken, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar’ın Van ziyaretiyle bu sorun tekrar gündeme geldi. Birçok kişi bu sorunu sosyal medya hesabından paylaşıp Bakan’dan çözüm talebinde bulurken, kentteki gazetecilerle bir araya gelen Bayraktar’a yeniden bu sorun iletildi. Van’daki bir gazetecinin bu sorunu Bakan’a iletmesi üzerine Bakan Bayraktar, AKSA sorumlusuna kızarak bu sorunun bir an önce çözülmesi gerektiğini söyledi. Bunun üzerine konuşan yetkili isim, yıl sonuna kadar AKSA’nın 2’nci şubeyi açacağını ve personel sayısının yüzde 50 arttırılacağını dile getirdi

“MAZERET İSTEMİYORUM”

Kentteki basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar,  son zamanlarda tartışma konusu olan AKSA’ya ayrı bir parantez açtı. AKSA ile ilgili önemli değerlendirmelerde bulunan Bayraktar, “Van’da çeşitli ziyaretlerde bulunduk, buluşmalar gerçekleştirdik ve AKSA ile ilgili sorunlar sürekli dinlendiriliyor. Bununla ilgili sorunların hemen çözülmesini istiyorum,  mazeret istemiyorum.” ifadelerini kullandı.

şehrivan

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.