AK Parti’den İsrail’in alçak paylaşımına sert tepki

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı alçak sözlerle hedef alan İsrail Dışişleri Bakanı Yisrael Katz’a ateş püskürdü. Çelik, “Bu seviyesiz açıklamalar yok hükmündedir.” dedi.

AK Parti’den İsrail’in alçak paylaşımına sert tepki
Yayınlama: 27.04.2024
A+
A-

Son dakika AK Parti haberleri: AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, İsrail Dışişleri Bakanı Yisrael Katz’ın, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı hedef alan açıklamasına çok sert tepki gösterdi.

Sözcü Çelik resmi X sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

‘BU SEVİYESİZ AÇIKLAMALAR YOK HÜKMÜNDEDİR’

İsrail Dışişleri Bakanı, Sayın Cumhurbaşkanımızı ve Türkiye’yi seviyesiz bir şekilde hedef alan açıklamalarına devam etmiş. Katliam siyasetinin üyeleri tarafından yapılan bu seviyesiz açıklamalar yok hükmündedir. 

Netanyahu hükümetinin soykırımcı bir barbarlıkla hareket ettiğini ifade ediyor olmamız elbette bu katliam şebekesini rahatsız ediyor.

‘FİLİSTİN HALKININ HAKLARINI EN ÜST SEVİYEDE SAVUNMAYA DEVAM EDECEĞİZ’

Cumhurbaşkanımız bu soykırım şebekesine karşı insanlığın ve küresel vicdanın sesidir.  Tüm uluslararası platformlarda Filistin halkının haklarını en üst seviyede savunmaya devam edeceğiz.

İsrail Dışişleri Bakanı, Sn Cumhurbaşkanımızı ve Türkiye’yi seviyesiz bir şekilde hedef alan açıklamalarına devam etmiş. Katliam siyasetinin üyeleri tarafından yapılan bu seviyesiz açıklamalar yok hükmündedir.

Netanyahu hükümetinin soykırımcı bir barbarlıkla hareket ettiğini…

— Ömer Çelik (@omerrcelik) April 26, 2024

‘GÖZÜ DÖNMÜŞ İNSANLIK DÜŞMANI CANİLER’

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç da İsrailli bakanın hadsiz paylaşımına tepki gösterdi.

Bakan Tunç, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “İsrail Dışişleri Bakanının, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı hedef alan seviyesiz açıklamaları, soykırım suçu işleyen işgalci İsrail Hükümetinin çocuk, kadın demeden yaptığı katliamları gizleyemeyecektir. Nerede olursa olsun, her platformda daha adil bir dünya için mücadele eden Sayın Cumhurbaşkanımız, Filistin’de ateşkes ve barış sağlanarak akan kanın bir an önce durması için çabalamaktadır.

AK Parti'den İsrail'in alçak paylaşımına sert tepki: Katliam şebekesini rahatsız ediyor

Gözü dönmüş insanlık düşmanı canilerin, Sayın Cumhurbaşkanımızı hedef alması işte bundandır. İnsan haklarını yok sayarak ve uluslararası hukuku görmezden gelerek kuvözdeki bebekleri dahi öldüren; okulları, sığınma kamplarını, hastaneleri bombalayarak her yeri kana bulayan İsrailli yöneticiler, daima yaptıkları katliamlarla anılacak ve hukuk önünde hesap vermekten kaçamayacaktır” ifadelerini kullandı.

NE OLMUŞTU?

İsrail Dışişleri Bakanı Yisreal Katz sosyal medya hesabından paylaşımda bulunarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı hedef aldı. Katz, Başkan Erdoğan’ı hedef alan bir görsel paylaşarak,

“Erdoğan Osmanlı İmparatorluğu’nu yeniden kurmayı hayal ediyor ve bugün Parlamentolar Arası Kudüs Platformu Konferansı’nda İsrail’e yönelik saldırılarını ve karalamalarını sürdürdü. Müslüman Kardeşler’in adamı Recep Tayyip Erdoğan, İsrail’i çökertmeyi, Kudüs’ü fethetmeyi ve Müslüman dünyasına liderlik etmeyi hayal ediyor. 

Erdoğan, sen Diriliş Ertuğrul dizisi ve Kuruluş Osman dizilerini izlemeye devam et ve hayal kurmaya devam et. İsrail haçlı seferi yapan bir imparatorluk değildir ve İsrail’in başkenti Kudüs de Konstantinopolis değildir. Kudüs sonsuza kadar Yahudi halkının başkenti olarak kalacaktır.  Gerçekle yüzleşin ve Türkiye’yi karanlık yerlere sürüklemeyi bırakın. Atatürk’ün mirasını ve Türk halkını utandırıyorsunuz!” demişti.

AK Parti'den İsrail'in alçak paylaşımına sert tepki: Katliam şebekesini rahatsız ediyor

DAHA ÖNCEDE SKANDAL BİR PAYLAŞIMDA BULUNMUŞTU

Başkan Erdoğan, Hamas Siyasi Büro Başkanı İsmail Heniyye’yi Dolmabahçe Çalışma Ofisi’nde kabul etmesi İsrail’de büyük yankı uyandırmıştı. İsrail’in Dışişleri Bakanı Israel Katz skandal bir paylaşımda bulunmuştu.

İsrail Dışişleri Bakanı Israel Katz Türkçe tweet atarak Başkan Erdoğan ve İsmail Heniyye’ye yönelik alçakça iftirada bulundu.

Katz, “Müslüman Kardeşler: Tecavüz, katliam, cesetlere saygısızlık, bebek yakma. Erdoğan utanmalısın” dedi.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.