29 Mayıs’ta okullar tatil olacak mı?

28 Mayıs’ta yapılacak cumhurbaşkanlığı 2. tur seçimleri nedeniyle yeni bir tatil kararı geldi. İşte okulların tatil olacağı tarih…

29 Mayıs’ta okullar tatil olacak mı?
Yayınlama: 22.05.2023
Düzenleme: 22.05.2023
A+
A-

29 Mayıs’ta okullar tatil mi sorusu yanıt bekliyor… 14 Mayıs seçimlerinde okullar 1 gün tatil olmuştu. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, katıldığı canlı yayında 29 Mayıs Pazartesi günü okulların tatil edileceğini açıkladı. Bakan Özer ayrıca, “Okullar ne zaman kapanacak?” sorusuna da yanıt verdi. Özer, çok sayıda öğrenci ve velinin merak ettiği tarihi açıklayarak uzatma yapmayacaklarını söyledi.

Milyonlarca öğrenci ve veli okulların ne zaman kapanacağını merak ederken, TRT Haber canlı yayınına katılan Bakan Özer‘den konuyla ilgili açıklama geldi. “Okulların kapanış tarihi uzatıldı mı?” sorusuna yanıt veren Özer, seçimler dolayısıyla 29 Mayıs’ta okulların tatil olup olmayacağını da açıkladı. İşte detaylar…

OKULLAR NE ZAMAN KAPANIYOR? BAKAN ÖZER YANITLADI

Okulların kapanış tarihiyle ilgili kendisine yöneltilen soruya yanıt veren Bakan Özer “16 Haziran’da okullar kapanıyor uzatma yapmadık” ifadelerini kullandı.

29 MAYIS PAZARTESİ GÜNÜ OKULLAR TATİL

Bakan Özer, açıklamasının devamında “Cumhurbaşkanlığı seçimi ikinci tur oylamasının ertesi günü olan 29 Mayıs’ta okullarımızı eğitim öğretime hazırlamak için bir gün ara vereceğiz. Öğretmenlerimiz de idari izinli sayılacak” diye konuştu.

mynet

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.