Van’da son dakika gelişmesi! AK Parti Van il başkanlığında flaş istifa

Seçimler yaklaştıkça istifa haberleri gelmeye başladı. İşte Van’da bu haberlerden biri AK Parti Van İl Başkanı Kayhan Türkmenoğlu istifa etti!

Van’da son dakika gelişmesi! AK Parti Van il başkanlığında flaş istifa
Yayınlama: 26.01.2023
Düzenleme: 26.01.2023
A+
A-

Şehrivan da Yunus Emre Aykaç’ın haberine göre il başkanı Türkmenoğlu Genel Merkezi’nde müsadesini alarak aday olmak üzere il başkanlığı görevinden ayrıldı.

Son dakika gelişmesi

Seçim tarihi için geçtiğimiz günlerde 14 Mayıs tarihini işaret eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamalarının ardından ülke genelinde seçim hareketliliği başladı. Seçim açıklaması sonrasında Ak Parti cephesinde aday adaylığı sürecinin de Startı resmi olmasa da verilirken aday adayları da kendisini belli ettirmeye başlamıştı.

Van’da da uzun süredir beklenen adımlardan biri bugün itibari ile atılmış oldu. Uzun süredir yapılacak olan milletvekili seçiminde aday olacağı konuşulan Ak Parti Van İl Başkanı Kayhan Türkmenoğlu bugün itibari ile görevinden istifa etti. Şehrivan Gazetesi’nin edindiği bilgiye göre il başkanı Türkmenoğlu Genel Merkezi’nde müsadesini alarak aday olmak üzere il başkanlığı görevinden ayrıldı.  İstifa iddiası haberi kulislerde bomba etkisi yaratırken gözler parti teşkilatını seçmeye götürecek isimlerin kim olacağına çevrildi.

Şehrivan Gazetesi

KAYHAN TÜRKMENOĞLU KİMDİR?

Kayhan Türkmenoğlu, 25 Eylül 1962’de Van’da doğmuştur.

Babasının adı Niyazi, annesinin adı Firdevs’tir. İş Adamı; Lise mezunu. Serbest ticaretle uğraştı. Van Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Yardımcılığı ve Başkanlığı, Van Belediye Meclis Üyeliği, Yüzüncü Yıl Üniversitesi Vakfı Yönetim Kurulu Üyeliği, Jandarma Genel Komutanlığı Asayiş Vakfı Kurucu Üyeliği, Jan-Der Yönetim Kurulu Üyeliği, Van’a Hizmet Vakfı Üyeliği, VASİAD Üyeliği, Emniyet Teşkilatının Güçlendirilmesi Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği ve Van Tenis ve Yüzme İhtisas Kulübü Derneği Kurucu Üyeliğinde bulundu.

Vanspor Kulübü yöneticiliği yaptı. Yerel Televizyonlar Birliği tarafından 2001’de verilen “Halk Kahramanı Ödülü”nün yanı sıra pek çok kurum ve kuruluştan ödül aldı. Sosyo Ekonomik konuları içeren 10’a yakın rapor, ayrıca “Avrupa Kapısında Doğu Anadolu Gerçeği” adlı yayınlanmış bir kitabı bulunmaktadır. Türkmenoğlu, evlidir.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.