Van’da bilardo birincileri belli oldu

Türkiye Bilardo Federasyonu Van İl Temsilcisi ve Bölge Koordinatörü Abdurrahman Akbulut  söz konusu turnuva ile ilgili açıklama yaptı. 

Van’da bilardo birincileri belli oldu
Yayınlama: 24.01.2023
A+
A-

Akbulut yaptığı açıklamada ” Bizler Van’da Bilardo sporuna gönül veren sporcular olarak Van’da zaman zaman bu turnuvaları yaparak başarılı olan bilardocularımızı Türkiye Şampiyonasına ilimizi temsil etmeleri için gönderiyoruz. Bugün de yaklaşık iki haftalık süren bir maraton sonucunda  Bilardo Van İl Birinciliği Turnuvasını düzenledik.

Verdikleri emeklere beni her anlamda gururlandıran Van’ı en iyi yerlere taşımakta gayret çaba gösteren karakterleriyle sporcu kimlikleriyle genç kardeşlerimizin ilgisini çekip bilardo sporuna heveslendiren büyüklerini bilardo sporuna imrendiren  ortak amaç ve çaba için gayret gösteren Harunu’mu ve Ferhat kardeşimi özellikle tebrik ediyorum. Müsabaka neticesinde bir kazananın ve bir kaybedenin olduğu yarışmada gönlümüzde her ikisi de birinci olmuştur. Emeklerine sağlık, başarıları daim olsun. Turnuvaya seksen sekiz sporcumuz katıldı ve turnuva çok çekişmeli aynı zamanda da oldukça heyecanlı geçti. Turnuvamıza emeği geçen tüm hakem sporcu ve Van bilardo ailesine teşekkür eder dereceye giren arkadaşlarımı kutlarım.

Van’da bilardo birincileri belli oldu

Turnuva sonucunda bütün rakiplerini geçen ve ilk dörde kalan sporcularımız olan 1. Ferhat Öztürkçü 2. Harun Koç  3.’ ler ise Mustafa Eraslan ile Yunus Yılmaz oldu.

Turnuva ile ilgili olara gazetemize konuşan Gözde Bilardo Salonu İşletmecisi Davut Gürel ise, “Yıllardır bu solunda bilardo sporuna arkadaşlarımız ile birlikte hizmet vermekteyiz. Öyle ki buraya gelen tüm sporcu kardeşlerimiz ile aile ortamını aratmıyoruz. Zaten çoğu salonumuzun müdavimidir. Bugün de son derece heyecanlı bir turnuvaya ev sahipliği yaptığımız için çok mutluyuz. Tüm karşılaşmalar oldukça çekişmeli ve centilmenlik çerçevesinde geçti. Bu vesileyle şampiyonlar olan Ferhat Öztürkçü kardeşimi ve dereceye giren diğer arkadaşları ayrı ayrı tebrik ederim dedi.

Öte yandan Bilardo Turnuvasının final etabını Gençlik ve Spor Şube Müdürü Yalçın Özdemir, Gürpınar Ziraat Odası Başkanı Faruk Şamiloğlu ile çok sayıda bilardo sever izledi.

Haber Röportaj : Ercan Ulutaş

Kaynak: HABER MERKEZİ

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.