Bakan Yardımcısı Mahmut Gürcan Van’da konuştu

Programlara katılmak üzere Van’a gelen Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Mahmut Gürcan, AK Parti Van İl Başkanlığında önemli açıklamalarda bulundu.

Bakan Yardımcısı Mahmut Gürcan Van’da konuştu
Yayınlama: 24.01.2023
A+
A-

Programa, İl Başkanı Kayhan Türkmenoğlu, Belediye Başkanları i AK Parti Kadın Kolları İl Başkanı Havva Duran, Hakkari İl Koordinatörü Abbas Aydın, İl Gençlik Kolları Başkanı Muhammed Çalağan ile partililer katıldı.

Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Mahmut Gürcan’ın konuşmalarında satır başları:

“Bakın bizi tahrik etmek için İsveç’te Kur’an-ı Kerim’i yaktırıyorlar. Bizi bir şekilde tahrik ederek uluslararası konumda geri düşürmeye çalışacaklar. Ama vatandaşımız bunların hepsini biliyor. Türkiye’ye ne kadar oyun oynarlarsa oynasınlar vatandaşımız kendisine kimin hizmet edeceğini, kimin sorunları çözeceğini çok iyi biliyor.”

Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Mahmut Gürcan Van’da konuştu

” Türkiye’nin birçok yerinde iş dünyasıyla buluşmalar yapıyoruz. İş dünyasının bize en büyük şikayeti ‘İşçi bulamıyoruz.’ Nereye gitsek karşılaştığımız en büyük sorunlardan biri. Fabrika sahipleri, iş dünyamızın en büyük sorunu ‘Yatırım yaptık, parayı vereceğiz ama işçimiz yok. İşçi bulamıyoruz’ sorunu. Maalesef bu sorun önümüze çok sık geliyor.”

“ Tam 12 çeyrektir yatırım sayımız yükseliyor. Aynı şekilde Türkiye son 9 çeyrektir büyümesini devam ettiriyor. Bu da Türkiye’nin G20 ülkeleri içinde önemli bir konumunu gösteriyor. Ülkemiz büyüme açısından en başta gelen ülkelerden biri.”

“Hayat pahalılığının sebebini Türkiye diye gördüler ama bu dünyadan kaynaklanan bir şeydi. Dünya salgın sürecinden çıkmış lojistik, tedarik zinciri kırılmış. Her yerde bu sorunlar yaşanıyordu.

“AK Parti’nin sokağa çıkamayacağını, meydanın sadece muhalefete kalacağını zannettiler. Sahaya çıktıklarında gördüler ki vatandaşın tek umudu yine AK Parti. Ne CHP’den, ne İYİ Parti’den ne de diğerlerinden medet bekliyor. “

“Vatandaş diyor ki ‘Benim bu sorunumu çözerse AK Parti, Cumhur İttifakı çözer. Niye? Çünkü daha evvel tecrübesi var. Denemiş ve birçok hizmet almış. Vatandaş bunu görmüyor mu? 20 yıldır kendisine hizmet eden bir iktidar var. Geldiğinde ‘Millete efendi değil hizmetkar olacağım’ diyen bir Cumhurbaşkanımız var.”

Kaynak: VANDAHABER

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.