Tuci: Kur ‘an Yakmak, İfade Özgürlüğü Değildir

Din-bir-Sen Van Şube başkanı Halit Tuci İsveç’te İslam’a yapılan ırkçı görüntüleri ile ilgili bir basın açıklaması yaptı.

Tuci: Kur ‘an Yakmak, İfade Özgürlüğü Değildir
Yayınlama: 22.01.2023
A+
A-

Başkan Tuci; İsveç’te, aşırı sağcı provokatör grupların öncü ve sözcüsü konumundaki Rasmus Paludan isimli şahsın, Kur’an yakmak eylemi, ifade özgürlüğünü aşan, kutsal değerleri sabote etmeye yönelik bir saldırı girişimidir. Bu eyleme, ifade özgürlüğü kılıfıyla izin veren İsveç daha önce yaşanan benzer girişimlerin yol açtığı felaketleri göz önüne alarak, bu tür çabaların destekçisi olmaktan vazgeçmelidir.

Tuci şöyle devam etti:

“Terör örgütlerin  mensuplarına ev sahipliği yapan, onların her türlü eylemine müsamahalı davranan İsveç ve benzer durumdaki ülkeler, bu tutumlarını gözden geçirmeli, terör seviciliğinden uzak durmalıdır. Bugün göz yumdukları terör örgütlerinin ateşi, günün birinde onları da yakacaktır. Terörle mücadele, bir bütün olarak yapılmalı, uluslararası siyasi menfaat ve çıkarlara yönelik tutumlardan kaçınılmalıdır. Bir dinin kutsal değerlerine saldırı, kimsenin kabul etmemesi gereken bir harekettir.”

Dünya üzerinde birçok dinin mensubu bir arada yaşarken, ülkelerin bu tarz hareketleri, birlikte yaşama barışını sabote etmektedir.

İsveç ve diğer terör sevici ve destekleyicisi devletleri terörle mücadelede ilkeli davranmaya, verdikleri sözü tutmaya, hiçbir terör örgütü mensubu ve örgütünün eylemlerine alan açmamaya davet ediyoruz. Söz konusu Kur’an yakma eylemi daha önce de yapılmış, yapılmaya çalışılmış, bu ülkelerde önüne geçilemez sokak hareketlerine sebep olmuştur. Hem dini değerlere hem de insanların inançlarına saygı gereği, bu tarz eylemlerden uzak durmak, yapılması gereken en doğru davranış olacaktır.

 

Den-bir Sen olarak, Kur’an’ı yakan bu alçak kafiri ve bu menfur eylemi adeta destekleyen İsveç hükumetini lanetliyoruz.

Halit Tuci; Kutsal kitabımız olan Kuranı Kerime karşı yapılan tamda bir terörist saldırıdır. Teröristler neden eylem yaparlar? Kendilerinden söz ettirmek için. Onları paylaşarak bir nevi eylemlerinin duyulması konusunda yardımcı oluyoruz istemeyerek. O yüzden tüm dostlardan ricam Kuranı Kerimi yakan teröristleri paylaşmaktansa biz değerlerimizi paylaşalım…

Kaynak: HABER MERKEZİ

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.