Başkan Erdoğan’dan talimat bekliyorlar

AK Parti’de seçim hazırlıkları son sürat devam ediyor. Seçim Koordinasyon Merkezlerinde (SKM) ise çalışmaların tamamlandığı Erdoğan’ın talimatının beklendiği öğrenildi.

Başkan Erdoğan’dan talimat bekliyorlar
Yayınlama: 28.01.2023
A+
A-

AK Parti, mayıs ayında yapılacak seçimlerin yönetimi için parti genel merkezinde karargâh kuruyor. Seçim günü anlık veri takibi yapabilmek için katlara ekranlar yerleştiriliyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 14 Mayıs akşamı sonuçları Seçim İşleri Başkanlığından takip etme ihtimali üzerine ise 4’üncü kata özel bir önem veriliyor.

Katta bulunan toplantı salonuna tüm verileri anlık takip edebilmek için birden çok ekran yerleştirilecek. AK Parti kurmayları seçim gecesi muhtemel bir aksaklığa karşı her türlü tedbiri alacak.

BAŞKAN ERDOĞAN’IN TALİMATI BEKLENİYOR

İlçelerde seçim irtibat ofislerinin açılışını gerçekleştiren AK Parti aynı zamanda üyelerini tek tek arayarak sandık görevlilerini belirlemeye başladı. Seçim Koordinasyon Merkezlerinde (SKM) ise çalışmaların tamamlandığı ve kadro takviyesi yapıldığı belirtilirken, açılması için Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan talimat beklendiği ifade ediliyor.

İSTANBUL’A ÖZEL PROGRAM

Öte yandan, Cumhurbaşkanı’nın mayıs ayında yapılacak seçimler için mesaisinin büyük bir bölümünü genel merkezde yapacağı konuşuluyor. Erdoğan’ın ikili görüşmelerinin birçoğunu da genel merkezde yapması öngörülürken, her hafta en az üç ili ziyaret etmesi planlanıyor.

Seçim çalışmalarında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın büyükşehirlere ayrı bir önem vereceği belirtiliyor. İstanbul’a özel program hazırlanacak. Erdoğan’ın her ilçede halkla buluşması sağlanacak.

KAYNAK: TÜRKİYE GAZETESİ

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.