Yüz yüze eğitime ara verilecek mi?

Son dakika: son dönemde artan koronavirüs vaka sayılarının yeni tedbir getirip getirmeyeceğiyle ilgili açıklamada bulundu. Yüz yüze eğitim devam edecek mi? Ara verme ihtimali var mı? Merakları gideren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, alınan kararları paylaşmak için kameraların karşısına geçti.
 Tarih: 03-01-2022 18:57:42
Yüz yüze eğitime ara verilecek mi?

Artan koronavirüs vakaları sonrası yeni tedbirlerin gelip gelmeyeceğine değinen Erdoğan, Kabine'de alınan kararı paylaştı.

SALGINDA DAHA ETKİN KORUMA ARAÇLARINA SAHİBİZ

Koronavirüs salgınında yeni varyantla ilgili konuşan Erdoğan, "Şimdi de salgın Omicron varyantıyla tekrar kapımıza dayandı. Hasta sayılarında artış yaşansa da yatan hasta ve vefatlarda bir sorun gözükmüyor. TURKOVAC'ı da milletimize sunduğumuz dönemde salgına çok daha etkin, korunma araçlarına sahibiz. Milletimden "tamam" diye ifade ettiğim salgın tedbirlerine riayet hususunda biraz daha sabır istiyorum." diye konuştu.

YÜZ YÜZE EĞİTİME DEVAM EDECEĞİZ

Yüz yüze eğitim için konuşan Erdoğan, "Eğitim her dönemde olduğu gibi salgın sürecinde de en önemli başlık arasında olmayı sürdürüyor. Ülkemizdeki öğretmenlerin en az iki doz aşılanma oranları bugün itibariyle İngiltere, Fransa gibi ülkelerin üzerindedir. Tedbirlere riayet ederek yüz yüze eğitime devam edeceğiz. Sayılarını 500 binlerden 1,2 milyona ulaştırdığımız öğretmenlerimizi de desteklemeyi sürdürüyoruz. Geçtiğimiz yıl Bakanlığımızın düzenlediği eğitimlere %134'lük artışla öğretmenimiz katıldı. Meclis'imizde 3008 sayılı meslek kanununda 2 önemli değişiklik yapıldı. Üçüncü yılın sonunda kalfaların aldığı ücreti de iyileştirerek asgari ücretin yarısı kadar ücret alabilmeyi sağladık. Hedefimiz bu yıl sonuna kadar mesleki eğitim merkezlerindeki öğrenci sayısını 1 milyona çıkarmaktır." ifadelerini kullandı.

haberlercom

  Editör: Vandahaber
  YORUMLAR 0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER GÜNCEL Haberleri
HABER ARŞİVİ
Tüm Anketler
Web sitemize nasıl ulaştınız?
BİZİ TAKİP EDİN
  • YUKARI