Yılmaz Güney’in ailesi dava açmaya hazırlanıyor

Yazar Murathan Mungan’ın Yılmaz Güney ile ilgili paylaşımına, “Sinemamızın en iyi kadın döven ve şiddet türleri açısından zengin ve etkili silah kullanan erkeği” yorumunu yapan Farah Zeynep Abdullah’a, Güney’in ailesi dava açmaya hazırlanıyor. Abdullah ise dava haberini duyunca, X hesabından yaptığı paylaşımda, 1974’te Yılmaz Güney’in bir hakimi silahla öldürmesine atıfta bulunarak “Hakimi vurmak yok ama” ifadelerini kullandı.

Yılmaz Güney’in ailesi dava açmaya hazırlanıyor
Yayınlama: 15.09.2023
A+
A-

Geçtiğimiz günlerde Yılmaz Güney‘le ilgili kullandığı ifadeler nedeniyle, Güney’in ailesi tarafından dava edilen oyuncu Farah Zeynep Abdullah, X hesabından yaptığı paylaşımda, “Hakimi vurmak yok ama” dedi.

“HAKİMİ VURMAK YOK AMA”

Farah Zeynep Abdullah, yazar Murathan Mungan’ın Yılmaz Güney‘in 39. ölüm yıl dönümüyle ilgili yazdığı bir yazıya verdiği cevapla çok konuşulmuştu. Güney’in ailesi, Yılmaz Güney için “Sinemamızın en iyi kadın döven ve şiddet türleri açısından zengin ve etkili silah kullanan erkeği” ifadesini kullanan Abdullah’a dava açma kararı almıştı. Dava haberini duyan Farah Zeynep Abdullah, eski ismi Twitter olan X hesabından yaptığı paylaşımda “Ok. Hakimi vurmak yok ama” ifadelerini kullandı.

Yılmaz Güney'in ailesinin dava açmaya hazırlandığı Farah Zeynep Abdullah'tan çok konuşulacak
Yılmaz Güney için “En iyi kadın döven erkek” diyen Farah Zeynep Abdullah davalık oldu
Kaynak : Haberler

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.