Hakan Pütün
  04-05-2022 23:52:00

Selamı Menfaati Kadar Olan İnsanlar....

Bazı anlar vardır ki izleri bir ömür boyu aklımızdan çıkmaz, izi kalır, sözü kalır,  yarası kalır bazen de yarım  kalır...

 

Hayatımız boyunca bir çok insanla karşılaşır bir çok olaya tanıklık eder bir çok anı biriktiririz,  yaşadığımız güzel hatıraların hatrı bir ömür silinmez hafızalarımızdan ne zaman bahse konu olsa yüzümüzde tatlı bir tebessüm yüreğimizde heyecanlı bir titreme, kalp atışlarımızda sanki onlarca kelebek uçuşurcasına bir mutluluk oluşur.

 

Öte yandan bizde derin izler, bitmeyen acılar bırakan anlar anılar da yok değil, öyleki bazı anlar vardır ki izleri bir ömür boyu aklımızdan çıkmaz, izi kalır, sözü kalır,  yarası kalır bazen de yarım kalır tamamlanması mümkün olmayan yaşanmışlıklar..

 

Hayatımızda en derin acıları hep en güvendiklerimiz bırakır bizlere ve en büyük darbeyi yine en güvendiğin dostlarından yersin..(eş, dost, akraba, arkadaş)

 

Birde selamı menfaati kadar olan insanlar vardır ki en tehlikelisi de o grup da yer alanlardır..

 

Hani bir şiir de diyordu ya;

 

Düşme! Düşersen

Bağımsızlığını ilan eder, dostların

Görüş günleri yasaklanır

Gelenin gidenin olmaz.

Bayram eder düşmanların

Düşme!

 

Hah işte tam da öyle düştün mü ilk tekmeyi yanı başındakilerden yersin yani "selamı menfaati kadar olan insanlar'dan " dönüp bir geçmişinize bakın bakalım, mutlaka sizin limanınıza da demir atmışlardır ve sonunda da gemiyi batırıp ilk kaçanda onlardır, "sonuçta batan gemiyi ilk fareler terkeder" öyle değil mi?

 

Biter mi bu tip insanlar? Bitmesi zor bitmez tükenmez malesef hayatımızın her anında ve  hatta yanı başımızdalar çoğu zaman..

 

Can sıkmaya değmeyecek kadar küçük, mide bulandırmaya yetecek kadar iğrenç detaylar, siz yine de takmayın ama selamı menfaati kadar olan insanlardan da uzak durmaya çalışın bu kim olursa olsun, hem ne demiş atalarımız,

 

Hak etmediği halde verilen değer,

Değer verenin boynunu yere eğer!

 

O zaman ne diyoruz...

 

Selamı menfaati kadar olanların canı cehenneme!

 

Yüreğiyle değer verip yanbaşımızda olanların,

"CANI CENNETE"

 

Canınız Cennete olsun inşallah güzel insanlar...

  FACEBOOK YORUM
Yorum
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
HABER ARŞİVİ
Tüm Anketler
Web sitemize nasıl ulaştınız?
BİZİ TAKİP EDİN
  • YUKARI