Ercan Ulutaş
  10-07-2021 22:21:00

Maskeler İndi!...

Aylardır hatta bir yılı aşkın süredir hayatımıza giren ve istesek bile kolay kolay çıkmayacak olan virüs belası gerek birey psikolojisini gerekse de toplum psikolojisini ve sağlığını alt üst etmiş durumda.

 

Tüm dünya el birliği ile mücadele etmek için ülkelerinin ekonomilerini seferber etmelerine rağmen malesef yüz binlerce insan hayatını kaybetti. Bir o kadar da halen hastahanelerde can çekişiyor. Buna karşın gündelik yaşantımızın değişmez aksesuarı olan maskeler için ise bu aralar ayrı bir parantez açmak gerekiyor.

 

Çünkü aşı seferberliği ile birlikte millet olarak rehavete biraz erken kapıldık. Üstüne üstlük denetim de eskisi kadar yapılmadığı için çarşıda, pazarda, sokakta karşılaştığımız bir çok kişi artık ya maske takma gereğini duymuyor veya aksesuar amaçlı koluna takmayı tercih ediyor. Salgın hastalık dolayısıyla çok önemli bir yere sahip olan Maskenin keyfi olarak açılması, yanlış takılması ve değişik uvuzlara takılması  ( kola veya çene altı gibi ) bana göre hiç doğru değil.

 

Umut ediyoruz Allah'tan hem önleyici amaçlı vurulan Aşılar arttıkça hem de toplum bağışıklığını güçlendiren önlemler devam ettirildikçe önümüzdeki dönemde el birliği ile bu virüs belasını yeneceğiz.

 

Belki tercih olarak bir çoğumuz maske takmak istemeyiz ancak olumsuz bir durum ile karşılaşmamak için biraz daha sabırlı ve duyarlı olmalıyız.

 

Kavurucu yaz sıcaklarında haddinden fazla bunaliyoruz ama ilimizde artan vakalara bakınca maskeleri indirmek için sanki biraz acele ediyoruz...

 

Kalın Sağlıcakla...

 

Ercan ULUTAŞ

 

  FACEBOOK YORUM
Yorum
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
HABER ARŞİVİ
Tüm Anketler
Web sitemize nasıl ulaştınız?
BİZİ TAKİP EDİN
  • YUKARI