Van’ın kent meydanı şehrin yeni adresi olacak

Van Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımına başlanan kent meydanındaki çalışmalar devam ediyor. Özlemi yaşayan, konserler, mitingler ve eğlence programların yeni adresi olacak.

Van’ın kent meydanı şehrin yeni adresi olacak
Yayınlama: 14.08.2023
Düzenleme: 14.08.2023
A+
A-

Yıllardır meydan özlemi yaşayan, konserler, mitingler ve eğlence programlarında büyük sıkıntıların yaşandığı Van’da, Büyükşehir Belediyesi yepyeni bir projeye imza attı. Kentin kalbi konumundaki Cumhuriyet Caddesi Merkez Bankası yanında yapımı hızla devam eden Kent Meydanı yepyeni bir konseptte tasarlandı.

Kent meydanı şehrin yeni adresi olacak

Van Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı tarafından Cumhuriyet Caddesi ile eski müze sokak arasında bulunan ve tamamı Van Büyükşehir Belediyesine ait 6 bin 580 metrekarelik alanda yapılan kent meydanı Van’a değer katacak.

Kent meydanı şehrin yeni adresi olacak

 

Meydan konseptinde tasarlanan alanda konser, tiyatro, gösteri ve mitinglerde kullanılabilecek bir sahne, oturma alanları ve yeşil alan olacak. Yapılacak olan ışıklandırma çalışmalarıyla meydan, gece etkinliklerinde de rahatlıkla kullanılabilecek. Yıl sonuna kadar yapımı tamamlanacak olan meydan, kentteki etkinliklerin yeni adresi olacak.

Kent meydanı şehrin yeni adresi olacak

Kaynak: HABER MERKEZİ

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.