Van’da ulaşıma zam olacak mı?

Van Büyükşehir Belediyesi Ulaşım ve Koordinasyon Merkezi (UKOME) Mart ayı olağan toplantısı yapıldı. Peki hangi konular konuşuldu? Ulaşıma zam olacak mı?

Van’da ulaşıma zam olacak mı?
Yayınlama: 01.04.2023
A+
A-

Ulaşım Dairesi Başkanlığı koordinasyonunda düzenlenen UKOME toplantısı Büyükşehir Belediyesi Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.

KİMLER KATILDI

Toplantıya Ulaşım Dairesi Başkanlığı, İl Emniyet Müdürlüğü, Karayolları 11. Bölge Müdürlüğü, Tatvan Liman Müdürlüğü, Şoförler Odası Başkanlığı, Edremit İlçe Belediyesi ile Büyükşehir Belediyesinin ilgili daire başkanları ve şube müdürleri katıldı.

Van’da ulaşıma zam olacak mı?

İŞTE KONUŞULAN MADDELER

25 gündem maddesi ve 6 alt komisyon raporunun görüşüldüğü toplantıda, İpekyolu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı Motorlu Taşıt Sürücü kurslarının mevcuttaki Kalecik TOKİ yolu üzerinde bulunan güzergâhının yaşanan araç yoğunluğundan dolayı,

İpekyolu İlçesi Hatuniye Mahallesi olarak değiştirilmesi talebi,

İlimiz sınırları içerisinde hizmet veren 600 adet toplu taşıma araçları (H, M, V, T, S Plakalı) ile Erciş ilçesinde yolcu taşımacılığı hizmeti veren (H, T, M, V plakalı) araçların yolcu taşıma ücret tarifelerinde güncelleme yapılması talebi,

Gevaş ilçesi ile Akdamar Adası arasında gemi ile yolcu taşımacılığı yapan firma ve kooperatiflerin artan maliyetler nedeniyle mevcut ücretlerin artırılması talebi,

askıdan indirme ve geçiş yolu izin belgesi talepleri ile kurumlardan ve vatandaşlardan gelen hız kesici taleplerinin görüşülmesi gibi konular konuşuldu.

Ayrıca 6 ek gündem maddesinin de görüşüldüğü toplantıda görüşülen konuların bir kısmı karara bağlanarak, onaya sunulurken, diğer konular ise alt komisyonlara havale edildi.

Toplantı, katılımcıların görüş alışverişinin ardından sona erdi.

Kaynak: VANDAHABER

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.