Van’da Temmuz Ayı Kaza Bilançosu Açıklandı

Dikkatsiz araç kullanımı çoğu zaman ölümlere ve yaralanmalara sebep oluyor. Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Başkanlığı’nın verilerine göre, ölümlere ve yaralanmalara neden olan unsurlar arasında sürücüler ilk sırada yer alıyor.

Van’da Temmuz Ayı Kaza Bilançosu Açıklandı
Yayınlama: 07.08.2023
A+
A-

Van’da temmuz ayı kaza bilançosu açıklandı

Türkiye’de her gün trafik kazaları yaşanıyor. Günümüzün en önemli sorunları arasında yer alan trafik kazaları birçok sebepten dolayı yaşanıyor. Dikkatsiz araç kullanımı çoğu zaman ölümlere ve yaralanmalara sebep oluyor. Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Başkanlığı’nın verilerine göre, ölümlere ve yaralanmalara neden olan unsurlar arasında sürücüler ilk sırada yer alırken, sürücüleri yayalar ve araçlar izliyor.

VAN’DA TEMMUZ AYINDA 347 TRAFİK KAZASI MEYDANA GELDİ!

Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Başkanlığı’nın verilerine göre, Van’da Temmuz ayında 347 kaza meydana geldi. Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Başkanlığı’nın verilerine göre, Van’da Temmuz ayında ölümlü-yaralanmalı kaza sayısı 175, maddi hasarlı kaza sayısı ise 172 oldu. Verilere göre, Temmuz ayında Van’da meydana gelen kazalarda hayatını kaybeden sayısı 2 olurken, yaralı sayısı ise 372 oldu.

VAN’DA OCAK-TEMMUZ DÖNEMİNDE BİN 965 KAZA MEYDANA GELDİ…

Verilere göre, Ocak-Temmuz döneminde Van’da toplam bin 965 kaza meydana geldi. Kentte meydana gelen bu kazalardan 966’sı ölümlü-yaralanmalı, 999’u ise maddi hasarlı kaza oldu. Ocak-Temmuz döneminde meydana gelen kazalarda hayatını kaybeden sayısı 8, yaralananların sayısı ise bin 750 oldu.

TÜRKİYE’DE TEMMUZ AYINDA 52 BİN 7 TRAFİK KAZASI MEYDANA GELDİ

Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Başkanlığı’nın verilerine göre, Temmuz ayında ülkede toplam 52 bin 7 trafik kazası meydana geldi. Temmuz ayında meydana gelen ölümlü kaza sayısı 242, yaralanmalı kaza sayısı 23 bin 933, maddi hasarlı kaza sayısı ise 27 bin 832 oldu. Verilere göre, Temmuz ayında kaza yerinde 288 kişi hayatını kaybederken, 38 bin 125 kişi yaralandı.

 

Kaynak: ŞEHRİVAN GAZETESİ

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.