Van’da şimşekli gece

Van ve ilçelerinde etkili olan sağanak yağmur bazı yerlerde sele neden olurken kent merkezde ise akşam saatlerinde etkili olan yağmurla birlikte çakan şimşekler geceyi aydınlattı.

Van’da şimşekli gece
Yayınlama: 09.07.2024
Düzenleme: 09.07.2024
A+
A-

Van’da akşam saatlerinde etkili olan yağmurla birlikte çakan şimşekler geceyi aydınlattı.

Van’da şimşekler geceyi aydınlattı

Meteoroloji Genel Müdürlüğünün yağış uyarılarının ardından Van’da dün gece etkili olan yağmurla birlikte çakan şimşekler gecenin karanlığını aydınlattı.

Van’da şimşekler geceyi aydınlattı

Aralıklarla etkili olan yağış bir süre sonra son buldu. Öğleden sonra şiddetini artıran yağışın yanı sıra gökyüzünde parlayan şimşekler de Van’ı adeta aydınlattı.

Van’da şimşekler geceyi aydınlattı
Van’da şimşekler geceyi aydınlattı


BAŞKA HABER OKU


Van’da 10 kişi tutuklandı

Van’da değişik suçlardan arama kaydı olan ve yakalanan 49 kişiden 10’u tutuklandı.

Van Valiliğinden yapılan açıklamada, İl Jandarma Komutanlığınca 1-7 Temmuz tarihleri arasında bin 642 devriye görevinin icra edildiği belirtilerek, “74 bin 356 şahıs ve 74 bin 987 araç kontrol edilmiştir. Arandığı tespit edilen dolandırıcılıktan 9, hırsızlıktan 5, uyuşturucudan 3 ve diğer suçlardan 28 şahıs olmak üzere toplam 45 şahıs yakalanmış olup, 7’si tutuklanarak cezaevine teslim edilmiştir.

Yine Jandarma Dedektifleri (JASAT) tarafından kamu hizmetine tahsisli eşya hakkında hırsızlık, silahla tehdit, 1’nci ile 4’üncü fıkralarda tanımlanan fiillerin işlenmesine iştirak etmeksizin bunların konusunu oluşturan eşyayı bilerek ve ticari amaçla satmak suçlarından yakalama kararı ile aranan 4 şahıs yakalanmış ve yakalanan şahıslardan çıkarıldıkları adli makamlarca 3 şahıs tutuklanmış, 1 şahıs ise ifadesinin alınmasına müteakip serbest bırakılmıştır. Ayrıca yaralı halde bulunan ebabil kuşu Çevre, Doğa ve Hayvanları Koruma Timi tarafından muhafaza altına alınmış, Atlı Jandarma Takım Komutanlığı tarafından da kaçakçılığı engellemek için devriye faaliyeti icra edilmiştir” denildi.

Kaynak: İHA

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.