Van’da memur olmayana kiralık ev yok!

Van’da kiralık ev sorunu büyüyor. Denetimden uzak ve keyfi artırılan kira fiyatları büyük bir sorun haline gelirken, buna bir de memur şartı eklendi.

Van’da memur olmayana kiralık ev yok!
Yayınlama: 08.08.2023
A+
A-

Van’da kiralık ev sorunu büyüyor. Denetimden uzak ve keyfi artırılan kira fiyatları büyük bir sorun haline gelirken, buna bir de memur şartı eklendi. Kentte kiralık ev için “memur şartı” aranması konut sorununun da etkisiyle birçok kişiyi evsiz bırakıyor.

Son yıllarda başlayan barınma sorunu toplumsal krize dönüştü. Van’da ev bulamayan veya bulmakta zorluk çeken vatandaşlar, son zamanlarda keyfi artırılan kiralar ve getirilen bazı zor şartlar nedeniyle kiralık ev sıkıntısı yaşıyor.

EV SAHİBİ KİRACI KAVGASI BÜYÜYOR

Ekonomik kriz, hayat pahalılığının yanı sıra dar gelirli kesimin önemli bir sorunu da yüksek kira artışları oluyor. Türkiye’de olduğu gibi Van’da da konut kira fiyatları sorunu yaşanmaya devam ediyor. Tüm çağrılara rağmen kira fiyatları konusunda denetimler yapılmazken, kiracı ve ev sahibi arasındaki kavgalar da büyük bir sorun haline geliyor.

VAN’DA KİRA DENETİMİ ŞART!

Artan kira ve konut fiyatları dar ve orta gelirli vatandaşların belini bükmeye devam ediyor. Kentte tartışılan kira fiyatları gündeme gelirken, bütçeye uygun kiralık ev bulmak ise hayal oldu. Serbest piyasa dönüştürülen kira fiyatlarına denetim çağrıları sürerken, kira krizi de büyümeye devam ediyor.

 

Kaynak: ŞEHRİVAN GAZETESİ

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.