Van’da Kulüplerarası Halkoyunları Yarışması Birincileri Belli Oldu

Van Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Türkiye Halk Oyunları Federasyonu tarafından organize edilen ’Kulüpler Arası Halk Oyunları İl Birinciliği Yarışması’ sona erdi.

Van’da Kulüplerarası Halkoyunları Yarışması Birincileri Belli Oldu
Yayınlama: 05.06.2023
Düzenleme: 05.06.2023
A+
A-

Nur Tatar Spor Salonunda düzenlenen yarışma, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. 8 kulübün geleneksel düzenlemeli (stilize) ve düzenlemesiz dalda sergiledikleri performansları salondakiler tarafından ilgiyle izlenirken, halk oyunları ekipleri bölge yarışmalarına, oradan da Türkiye şampiyonasına gidebilmek için birbirleriyle kıyasıya mücadele ettiler.

Van’da Kulüplerarası Halkoyunları Yarışması sona erdi

Minikler geleneksel düzenlemesiz dalda Kahraman Çocuklar İlkokulu Van Ahtamara Spor Kulübü, yıldızlar geleneksel düzenlemesiz kategorisinde Bal İpekyolu Gençlik ve Spor Kulübü, gençler geleneksel düzenlemesiz kategorisinde Van Edremit İlçe Müdürlüğü Spor Kulübü ve büyükler geleneksel düzenlemesiz kategorisinde ise Özalp Gençlik ve Spor Kulübü kupanın sahibi oldu.

Van’da Kulüplerarası Halkoyunları Yarışması sona erdi

Minikler düzenlemeli dalda Van Gölü İlk ve Ortaokulu Spor Kulübü, yıldızlar düzenlemeli dalda Tuşba Sanat Spor Kulübü, gençler düzenlemeli dalda Edremit Halk Eğitim Merkezi İpekyolu Kültür Sanat Spor Kulübü ve büyükler düzenlemeli dalda ise Urartu Sanat Spor Kulübü birinci oldu.

Birbirinden heyecanlı ve çekişmeli oyunların sergilendiği yarışmalar sonucunda dereceye giren kulüplere ödülleri katılımcılar tarafından verildi.

Van’da Kulüplerarası Halkoyunları Yarışması sona erdi

Kaynak: İHA

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.