Van’da 100. yılı sebebiyle 100 fidan diktiler

Van İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ekipleri, köy çocukları ile birlikte Cumhuriyet’in 100. yılı nedeniyle 100 fidan dikti.

Van’da 100. yılı sebebiyle 100 fidan diktiler
Yayınlama: 28.10.2023
Düzenleme: 28.10.2023
A+
A-

Van’ın Gevaş ilçesine bağlı Göründü Mahallesi’nde düzenlenen etkinliğe Göründü ve Yuva İlkokulu öğrencileri katıldı. İlk olarak Cumhuriyet’in 100. yılı nedeniyle koreografi yapan minik çocuklar daha sonra fidan dikti.

Cumhuriyet’in 100. yılı sebebiyle 100 fidan diktiler

Mahalle sakinlerinin de yer aldığı etkinlikte çocuklara çeşitli hediyeler dağıtıldı. Etkinlik sonunda bir açıklamada bulunan Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğünde görevli polis memuru Hasan Kılıç, Yuva ve Göründü mahallelerinde çocukları bir araya getirdiklerini ifade ederek, “Cumhuriyet’imizin 100. yılı çerçevesinde 100 çocuğumuzla 100 fidan dikimi etkinliği gerçekleştirdik. Amacımız yüzyıllar boyunca bu çocuklarımızın bir emeğinin yaşamasını istiyoruz.

Cumhuriyet’in 100. yılı sebebiyle 100 fidan diktiler

Cumhuriyet coşkusunu bu şekilde çocuklarımıza daha duygulu bir şekilde vermeye çalıştık. Aynı zamanda çocuklarımızla bir koreografi hazırladık. Bu etkinlik çerçevesinde çocuklara getirdiğimiz hediyelerimizi verdik ve çocuklarımızın daha coşkulu bir şekilde bayram yaşamasını sağladık. Ayrıca mevsim şartları çerçevesinde kasım ayı içerisinde de meyve ağaçlarını dikiyoruz ki, yüzyıllar boyunca o meyve ağaçlarından gelecek nesillerin faydalanmasını istiyoruz. Bunun yanında çocuklarımızın geleceğe bir emanet bırakmaları için böyle bir etkinlik gerçekleştirdik. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

Projede yer alan öğretmen, polis ve öğrenciler ise etkinlikte yer almanın gururunu yaşadıklarını söyledi.

Cumhuriyet’in 100. yılı sebebiyle 100 fidan diktiler

Cumhuriyet’in 100. yılı sebebiyle 100 fidan diktiler

Cumhuriyet’in 100. yılı sebebiyle 100 fidan diktiler


İLGİLİ HABER


ilkokul öğrencilerinden Cumhuriyet’in 100. yılına özel etkinlik

 

Van’ın Erciş ilçesi Aşağıkozluca Mahallesi İlkokulu’nda öğrencilerden 100. yıl etkinliği yapıldı.

Aşağıkozluca İlkokulu’nda düzenlenen  100. yıl etkinliği saygı duruşu İstiklal marşı ile başladı. Daha sonra bir konuşma yapan okul müdürü Tarkan Elbir, “Cumhuriyet’in kurucuları olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları Cumhuriyet uğruna görev yapmış şehit düşmüş tüm şehitlerimizi minnetle rahmetle yad ediyoruz. Ruhları şad olsun, Allah mekanlarını cennet eylesin. Bütün öğretmenlerimizle eğitimimizi veriyoruz. Bu pırıl pırıl çocuklarımızın da geleceğe büyük bir damga vuracağı inancıyla dersimizi anlatıyoruz. Bu gençlerden de gelecekte büyük insanlık adına yapılabilecek büyük hizmetler bırakabileceğine inanıyoruz. Çünkü öncelikle iyi insan olma modeli üzerinde uğraşıyoruz. Anne babaya hayırlı evlat, vatana millete hayırlı evlat, üretebilen kendi ayakları üzerinde durabilen fertler bireyler olarak ilk önce yetiştirme esaslarımız. Bunlar daha sonra olabiliyorlarsa mühendis, mimar ama en önemli iyi bir insan olabilsinler, iyi anne baba olabilsinler ve insanlığa buradan Aşağıkozluca dan Erciş’ten ışık saçarlar inşallah. Bu temennilerimiz gerçekleşir ve bu şiarla yola çıkan tüm öğretmenlerimize teşekkür ediyorum. Nice güzel bayramlar hep birlikte kutlamak dileğiyle” dedi.

Kaynak: İHA

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.