Van İçin Bakanlığa Sunulan Proje Kabul Edildi

“Mutlu Yarınlar Gençlik Merkezi” projesi bakanlık tarafından onaylandı.Gençlerin iyi bir geleceğe sahip olmaları yönünde en iyi şekilde hazırlamak için hazırlanan “Mutlu Yarınlar Gençlik Merkezi’ projesi T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Projeleri Destek Programı tarafından uygun görülerek kabul edildi.
 Tarih: 10-06-2021 22:46:14
Van İçin Bakanlığa Sunulan Proje Kabul Edildi

Aygel-Der Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Nuri Kıpçak tarafından yapılan açıklamada, “Yarınımızın asıl sahipleri olan gençlerimizi, becerileri ve ilgileri doğrultusunda yönlendirerek onları daha iyi bir geleceğe sahip olmaları yönünde en iyi şekilde hazırlamak için gerçekleştireceğimiz projemizde oluşturulacak Mutlu Yarınlar Gençlik Merkezi’mizde, pandemi sürecinin normale dönmesi ile birlikte çocuk ve gençlerimize yönelik LGS, YKS ve KPSS Kursu (Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri, Sosyal Bilimler, Tarih, Eğitim Bilimleri) Spor, Akıl ve Zeka Oyunları Kursu (Masa tenisi, Dart, Satranç, Dama) Temel Dil Kursları (İngilizce, Arapça) Temel Dini Bilgiler Kursu ( Kuran-ı Kerim, Siyer) dersleri verilecektir.” Dedi.

 

PROJE 11 AY SÜRECEK

Proje kapsamında sürecek eğitimin 11 ay süreceği ve Çanakkale Şehitliği gezisini düzenleneceğini aktaran Kıpçak, “Projemizin Koordinatörü olan İhsan Kılıç’ın koordinesinde 11 ay sürecek olan projemiz kapsamında yapılacak olan Çanakkale Şehitliği gezi programının yanı sıra kırsal alanda eğitim gören öğrencilerimiz ile sosyal, kültürel, bilimsel ve sanatsal faaliyetler gerçekleştirilecektir. Aygel-Der olarak gençlerimizin, bilgi, ahlak, erdem, estetik, ruh güzelliği, adalet ve merhamet duygusuyla yetişmelerine, milletimizi bir araya getiren manevi değerlerin, insani haslet ve faziletlerin nesilden nesile aktarılarak üretilmesi, toplumun geleceğe umutla bakabilmesi için insani erdemlerle donatılmış, her yönden iyi yetişmiş, ruhen ve bedenen dinamik bir gençliğe sahip olmasını temin edecek bir yaklaşımı benimsemekteyiz. Dernek olarak temel hedefimiz, gençlerin eğitim, sağlık, bilim, kültür, sanat, spor, girişimcilik gibi alanlarda farkındalıklarını artırarak kalkınmaya entegrasyonlarını sağlamaktır.” Dedi.

 

 KAYHAN TÜRKMENOĞLU’NA TEŞEKKÜR

 Proje kapsamında desteklerini esirgemediği için Kayhan Türkmenoğlu’na teşekkür eden Kıpçak, “Bu doğrultuda, bu projemizin Van ilimize kazandırılması sürecinde bizlerden yana desteklerini esirgemeyen AK Parti Van İl Başkanı sayın Kayhan Türkmenoğlu beyefendinin şahsında emeği geçen herkese şahsım ve kurumum adına sonsuz teşekkür ediyorum.” Dedi.

Şehrivan Gazetesi

  Editör: Vandahaber
  YORUMLAR 0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER VAN HABER Haberleri
HABER ARŞİVİ
Tüm Anketler
Web sitemize nasıl ulaştınız?
BİZİ TAKİP EDİN
  • YUKARI