Van'da Yapılan Asfalt Söktürüldü

Van'da gündemde düşmeyen yapılan asfaltın tekrar sökülmesine açıklık getirildi. Yapılan asfalt neden söktürüldü? belediyeden açıklama geldi.
 Tarih: 14-11-2021 10:44:17
Van'da Yapılan Asfalt Söktürüldü

İpekyolu Belediyesi, daha önce Fen İşleri Müdürlüğü tarafından ihalesi yapılan fakat teknik şartnameye uygun olarak imalatı yapılmayan yolların asfaltlarını söktürdü.

Bahse konu imalatta yüklenici firmanın teknik şartnameye uygun imal etmediği tespit edilerek kurum tarafından tutanak tutulmuştur. Yapılan imalat teknik şartnameye uygunluk sağlamadığı için bedelsiz olarak söktürülerek herhangi bir ödeme yapılmamıştır. Bu bağlamda idare söz konusu imalatın yeniden teknik şartnameye uygun olarak yapılması için ilgili firmaya idari ceza uygulamış  yazılı ihtarda bulunmuş ve imalatın yeniden yapılması için talep geçmiştir.

Daha önce imalatı hatalı yapılan Hastane 2. Cadde ve  Vali Sokak bu kapsamda söktürülerek, standartlara uygun şekilde yeniden asfalt yapımına başlanmıştır. Bu bağlamda bu güne kadar yapılan tüm imalatlar gibi söz konusu caddemizde de yapılan imalatın standartlar doğrultusunda yapılacağını, kamuoyunun bilgisine saygıyla arz ederiz.

  Editör: Vandahaber   Kaynak: Editör
  YORUMLAR 1 Yorum YORUM YAP
Asfalt Takipçisi 17-11-2021 15:36:00

Madem teknik şartnameye uygun değildi aynı aracın içinden dökülen ve eş zamanlı yapılan yolun diğer kısmı niye sökülmedi.

  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER VAN HABER Haberleri
HABER ARŞİVİ
Tüm Anketler
Web sitemize nasıl ulaştınız?
BİZİ TAKİP EDİN
  • YUKARI