Van’da engelliler için pandomim gösterisi

3 Aralık engeliler günü Van’da bir çok etkinlikle kutlanırken Van Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü İpekyolu Gençlik Merkezi tarafından "3 Aralık Dünya Engelliler Günü" dolayısıyla pandomim gösterisi sergilendi.
 Tarih: 03-12-2021 20:54:41
Van’da engelliler için pandomim gösterisi

İpekyolu Gençlik Merkezi tarafından "3 Aralık Dünya Engelliler Günü" dolayısıyla engelli bireylerin toplumda yaşadıkları sorunlara farkındalık oluşturulması amacıyla bir program düzenlendi. Bu kapsamda “Engel Olma -Sevgiyi Paylaş-Yabancılaşma" sloganıyla pandomim gösterisi sergilendi. Mustafa Çohaz Kavşağı’nda 3 dakika boyunca trafik durdurularak sergilenen pandomim gösterisine vatandaşlar alkışlayarak destek verdi.

Gösteri sonrası gazetecilere açıklamalarda bulunan İpekyolu Gençlik Merkezi Müdürü Sunullah Ercek, toplumun dikkatini engelli bireylerin üzerine çekmek amacıyla bir etkinlik düzenlediklerini belirtti. Pandomim gösterisiyle amaçlarının engelliler arasındaki iletişim problemini toplumun gündemine getirmek olduğunu ifade eden Müdür Ercek, “En büyük engelin iletişimsizlik olduğunu biliyoruz. Engelli kardeşlerimizin bizden beklentisi de toplumun kendilerine kucak açmaları, onlara engel olmamaları ve sahip çıkmalarıdır” dedi.

  Editör: Vandahaber   Kaynak: İHA
  YORUMLAR 0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER KÜLTÜR-SANAT Haberleri
HABER ARŞİVİ
Tüm Anketler
Web sitemize nasıl ulaştınız?
BİZİ TAKİP EDİN
  • YUKARI