Van Büyükşehir Belediyesinin kursuyla 68 öğrenci üniversiteli oldu

VAN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNİN ÜCRETSİZ BEDEN EĞİTİMİ VE SPOR YÜKSEKOKULU (BESYO) HAZIRLIK KURSLARINDA EĞİTİM GÖREN 68 ÖĞRENCİ ÜNİVERSİTE HAYALLERİNE KAVUŞURKEN, 23 ÖĞRENCİ İSE SPOR LİSELERİNE YERLEŞTİRİLDİ.

Van Büyükşehir Belediyesinin kursuyla 68 öğrenci üniversiteli oldu
Yayınlama: 07.11.2023
Düzenleme: 07.11.2023
A+
A-

Van Büyükşehir Belediyesinin ücretsiz Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) hazırlık kurslarında eğitim gören 68 öğrenci üniversite hayallerine kavuşurken, 23 öğrenci ise spor liselerine yerleştirildi.

Van’da eğitim kalitesini artırmak ve eğitime destek vermek adına birçok ilke imza atan Van Büyükşehir Belediyesi, spor eğitimde de öğrencilere destek oluyor. Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesinin koordinasyonunda Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğünün destekleriyle nisan ayında BESYO hazırlık kursu açılmıştı. Van Büyükşehir Belediye Spor Kulübünün deneyimli hocaları tarafından ücretsiz olarak verilen kurslarda kapalı ve açık alanda düzenli olarak ekim ayına kadar antrenman yapan öğrenciler, yoğun çalışma temposunun ardından çeşitli üniversitelerin BESYO sınavlarına katıldı.

Kursiyerden 68’i farklı üniversitelerin beden eğitimi öğretmenliği, antrenörlük ve spor yöneticiliği bölümlerine yerleşirken, 23 öğrenci ise spor liselerinde okumaya hak kazandı.

Van Büyükşehir Belediyesinin kursuyla 68 öğrenci üniversiteli oldu
İHA

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.