Van AK Parti’de iki isme adaylık için yeşil ışık

31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan yerel seçimler öncesi AK Parti Van İl Başkanlığı’nda hareketli saatler yaşanmaya başladı.

Van AK Parti’de iki isme adaylık için yeşil ışık
Yayınlama: 13.11.2023
A+
A-

31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan yerel seçimler öncesi AK Parti’de adaylık süreci başladı. 17 Kasım’a kadar sürecek olan süreç öncesi Van kulisleri hareketlendi.

Uzun bir süredir AK Parti’de il başkan vekilliği görevini yürüten Abdullah Çalım ile il başkan yardımcısı Van AK Parti’de iki isim adaylık için istifa ediyor.

Daha önce Van Belediyesi’nde başkan yardımcılığı ve Van Spor FK’da başkanlık yapmış Abdullah Çalım İpekyolu’ndan aday olmak için istifa edecek. 2017 yılından beri AK Parti Van İl Başkan Vekili olarak aktif siyasetin içinde yer alan ve kentte bir karşılığı bulunan Abdullah Çalım’ın önümüzdeki günlerde partideki görevinden istifa edip, aday olması bekleniliyor.

Tuşba’da tanınan ve sayılan bir aileye mensup olan İnşaat Mühendisi Süleyman Oflas, bugün adaylığını duyuracak. 2017 yılından beri AK Parti’nin çeşitli kadrolarında aktif siyaset yapan ve il başkan yardımcısı olan Oflas, partideki görevinden istifa ederek adaylık başvurusunda bulunacak.

Van AK Parti'de iki isme adaylık için yeşil ışık

wanahber

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.