Savaşın değil, Barışın Çözümü İçin Adayım

Hilal TV Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı Vanlı Adnan İnanç Ak Partiden Van milletvekili aday adayı olacağını açıkladı.
 Tarih: 15-01-2015 23:00:00   Güncelleme: 15-01-2015 23:29:09
Savaşın değil, Barışın Çözümü İçin Adayım

 

AçıklamadaTürkiye ve dünya gündemi, Türkiye’nin sosyal ve siyasal konjonktürü ve bu süreçte AK Parti’nin sessiz devrim niteliğindeki yönetim performansı, her duyarlı insan gibi benimde ilgi ve dikkatimi çekmektedir. Başından beri desteklediğim başarılarını takdirle izlediğim, özellikle seçim süreçlerinde katkıda bulunduğum AK Parti’deki çalışmalarıma aktif siyaset ile devam etmek istiyorum ifadelerini kullandı.

 

Genel müdürlüğünü yaptığım Hilal TV’de de AK Partinin sessiz devrimini, her alanda reform içeren değişimi programlar ve haber yorum ile desteklemeye çalışıyorum diyen inanç"  AK Partiyi sıradan bir parti olarak değil, bir DAVA partisi olarak gördüğüm için 2015 seçimlerinde milletvekili aday adayı olmak istiyorum.Türkiye sınırlarını aşan, tüm mazlumlara umut olduğu, ülkemin kangren haline gelmiş “Kürt sorunu”na cesaretle eğildiği ve “Çözüm süreci”ni başlatarak güçlü bir irade ortaya koyduğu için, AK Parti’de siyaset yapmak istiyorum "dedi.

 

inanç," AK Partinin, Kürt halkı olarak dışlanmışlığımızı, itilmişliğimizi farkederek, Türkiye Cumhuriyetinin inkar politikalarına neşter vuran, red politikalarını ortadan kaldıran bir irade ortaya koyduğu için aday adayı olmak istiyorum.

 

Savaşın değil, Barışın Çözümün dilini kullandığı için, dilini yenileyerek “kardeşlik ahdini tazelediği için” AK Partide aktif siyaset yapmak istiyorum."

 

“Bizim iktidar olduğumuz ülkede kan akmamalı, bu kanı durdurmak için siyasi hayatımı, hatta canımı ortaya koyuyorum” diyen bir dünya liderinin öncülüğüne inandığım için, AK Parti’de siyaset yapmak istiyorum. 

  

Kürt halkının ruh kökündeki Müslümanlık bilincini keşfettiği, bu aşkın aidiyete dikkat çektiği, çözüm için ithal yöntemler değil, kendi değelerinden hareket ettiği için AK Parti’de siyaset yapmak istiyorum."

 

Mazlum ve yüreği yaralı bir Kürt anne, “Bu gömlekte oğlumun kokusu var, o gitti gideli bu gömleği koklayıp duruyorum. Koklaya koklaya bu koku da bitti, oğlumdan kalan gömlekteki kokuyu da bitirdim..’ diyen, yüreği oğul hasretiyle dağlanmış bu KÜRT annenin çığlığına kulak verdiği ve çözüm için kolları sıvadığı için AK Parti’de aktif siyaset yapmak istiyorum.

 

AK Partinin misyonu, vizyonu, ülkemiz ve dünya gündemindeki temsili, beklentileri ve başarıları hususunda gösterdiği yüksek profil sebebiyle AK Partide aktif siyaset yapmak istiyorum.

 

Haklının, mazlumun, mağdurun ve hakkı gasbedilmiş halkların yanında olduğu için, sosyal hizmeti öncelediği ve önemsediği için AK Parti’de hizmet yapmak istiyorum.

 

Ülkemiz yüzyıldır bulunduğu stratejik konumunun bedelini ödüyor. Bütün kavgalar, acımasız savaşlar Türkiye’yi siyasi denetim altına alma girişimleri hep bu stratejik önemden kaynaklanıyor. AK Parti bu siyasi bilinci ve önemi kavradığı, kendi siyasetini dışarıdan değil kendi içinde ve kendisi olarak verdiği için destekliyorum.

 

Deprem ile yaralanan Van’ımızın derdiyle yakından ilgilendiği, “bir sonraki kış soğuğunda Van’lı kardeşlerimi sıcak yuvalarına kavuşturacağım” dediği ve bizi kaderimize terketmediği için, sözünün gereğini de yerine getirerek, 10 ayda 20.000 konut yaptığı, halkımızı sıcak yuvaya kavuşturduğu için AK Parti’de siyaset yapmak istiyorum.

 

Şunu özellikle belirtmeliyim ki eğer nasip olur ve teveccühünüz ile vekil kabul edilirsem, bir kardeşiniz olarak sıradan bir “Ankara vekili” olmayacak ve Van’ın çözüm aranacak her sorunu ile ilgileneceğim.

 

Amacım yeni bir siyaset modeline öncülük etmek, siyasete ahlakı, ilkeli olmayı  ve misyonu taşımak olacaktır. Bunun için sizden biri olarak, aynı havayı soluyarak, aynı düşünce ve kültürel iklimi yaşayarak sorunları teşhis etmek istiyorum.

 

Van’ı doğunun yıldızı yapacak her yeni projeye, Van’ın yararına olabilecek her çabaya destek olmak istiyorum...

 

Van’ın her sorunu hususunda yerel yönetim ve sivil toplum kuruluşları ile birlikte yapılacak her hizmetin hizmetkârı olmak istiyorum…

 

Van için yapılacak projelerin hayata geçirilmesi hususunda tüm yetkilerimi kullanmak; Van’ın genç nüfusu için her hayırlı çabaya, proje ve etkinliğe öncülük ederek destek olmak istiyorum. Ankara’da çalınmadık kapı bırakmayarak Van’a hizmetin her çeşidini taşımak istiyorum.

 

Ben ya da diğer aday adayı olan dava arkadaşlarımdan herkim bu ipi göğüsleyecek, adaylığa layık görülecek ise, hep birlikte destek olmak ve hizmet bayrağını yukarıya taşımak vazifemiz olmalıdır...

 

Şimdiye kadar AK Partide hizmette bulunan vekiller, il ve ilçe başkanları, muhtelif kurul üyesi ve herhangi birimine katkı sağlamış, emek vermiş tüm kardeşlerimin çabalarını saygı ve takdir ile anıyorum. Ve memleketim için aktif hizmette var olacağımı belirtiyor, AK Parti kadrolarının ve halkımızın teveccühünü bekliyorum.

 

Biz biliyoruz ki, Doğu’da savaş olursa Batı’da barış olmaz… Savaşların kazananı, barışın ise kaybedeni olmaz. Tüm bunlar için “BİZ BİRLİKTE ÇOK DAHA İYİYİZ”. Birbirimizle değerli ve anlamlıyız. Onun için birbirimizi büyüterek büyüyebiliriz…

 

Allah’tan kendim ve sizler için hayırlı olanı diliyor, niyet ve akıbetimiz için de hayırlı olanı niyaz ediyorum." ifadelerini kullandı.

  Editör: vandahaber   Kaynak: vanradikal
  YORUMLAR 0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER SİYASET Haberleri
HABER ARŞİVİ
Tüm Anketler
Web sitemize nasıl ulaştınız?
BİZİ TAKİP EDİN
  • YUKARI