Rektör Şevli'den Vali Bilmez'e 40. yıl Ziyareti

Van YYÜ Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Şevli ve beraberindeki heyet, Van Valisi ve Van Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez'i makamında ziyaret etti.
 Tarih: 13-01-2022 10:38:12
Rektör Şevli'den Vali Bilmez'e 40. yıl Ziyareti

1982 yılında kurulan Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi 2022 yılında 40. yılına girdi. Van YYÜ Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Şevli ve beraberindeki heyet, Van Valisi ve Van Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez'i makamında ziyaret etti.

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nin kuruluşunun 40. yılında, üniversitenin şehirle daha fazla bütünleşmesine katkı sağlayacak ve kent paydaşlarının arasındaki bağları daha da güçlendirecek Valilik ve Büyükşehir ile ortaklaşa bilimsel ve kültürel etkinlikler düzenlenmesi kararı alındı.

Yaklaşık iki saat süren toplantıda özellikle ortaklaşa düzenlenmesi planlanan etkinliklerin hem üniversite kampüsünde hem de şehirde yapılması da gündeme geldi.

Ziyaretin ardından; Van YYÜ Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Şevli’nin, Van Valimiz Sayın Mehmet Emin Bilmez ve Van YYÜ Vakfı Yönetim Kurulu Üyeleri onuruna Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Sosyal Tesislerde verdiği akşam yemeğinde üniversitenin 40. yılında geldiği nokta, Van YYÜ Vakfı ve güncel meselelere dair fikir teatisinde bulunuldu. Konuklara Van YYÜ Vakfı hakkında genel bilgiler aktaran Vakıf Başkanı Adnan Selçuk, “Van YYÜ Vakfının bir çok öğrenciye burs sağladığını ve burs verilen öğrenci sayısını arttırmaya çalıştıklarını” belirtti.

 

Ziyarette Rektör Şevli’ye; Sağlık Bilimleri Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Semiha Dede, Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Selma Baş, Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Elvan Ocak, Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Gökhan Oto, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Başkanı Prof. Dr. Zeki Taştan, Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Başkanı Prof. Dr. Serap Yükrük, Bitki Koruma Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Semra Demir, Matematik Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Şenay Baydaş, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Muzaffer Selçuk, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Soner İşimtekin, Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Afif Ataman, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Vedat Atay eşlik ederken; yemeğe, ziyarette bulunan heyetin yanı sıra Rektör Şevli’nin eşi Duygu Şevli Hanımefendi, Van YYÜ Vakfı Başkanı Adnan Selçuk ve Van YYÜ Vakfı Yönetim Kurulu Üyeleri Zerrin AkköprüEskitaşçıoğlu, Ertuğrul Çabuker ve Mehmet Çaldağ katıldı.

  Editör: Vandahaber   Kaynak: Vandahaber
  YORUMLAR 0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER EĞİTİM Haberleri
HABER ARŞİVİ
Tüm Anketler
Web sitemize nasıl ulaştınız?
BİZİ TAKİP EDİN
  • YUKARI