Ramazan ayında Mescid-i Aksa İçin büyük tehlike

Her yıl Ramazan ayında yeni planlarla ortaya çıkan diş güçlerin bu kez de farklı bir yöntemle gündem geldi. Mescid-i Aksa murabıtı Henadi Halevani, önümüzdeki Ramazan ayında mübarek Mescid-i Aksa'yı hedef alan tehlikeli planlar konusunda uyarıda bulunarak, çok geç olmadan bu planlara karşı harekete geçilmesi çağrısı yaptı.
 Tarih: 04-04-2021 09:52:11
Ramazan ayında Mescid-i Aksa İçin büyük tehlike

Halevani, "Tapınak Grupları" olarak adlandırılan siyonist örgütlerin, Ramazan’ın 28’ine denk gelen ve Kudüs Günü olarak adlandırdıkları kutlamalar için baskın düzenleme çağrıları yaptıklarını, bu nedenle Mescid-i Aksa’nın büyük tehlike altında olduğunu belirtti.

 

Tapınak (Heykel) gruplarının, Mescidi Aksa’yı zaman ve mekân yönünden bölme planlarının uzantısı mahiyetinde Aksa’yı Yahudileştirmek ve işgal etmek için her tarihi veya dini bayramı istismar ettiği kaydedildi.

 

Halevani, Tapınak gruplarının bu günlerde en aşırılık yanlısı liderlerden yedisinin son seçimlerde mecliste sandalye kazanmasından yararlanmaya çalıştıklarını belirtti.

 

Tapınak grupları, gençlik örgütlerini ve Yahudi dini okullarını, Ramazan'ın 28’ine denk gelen 10 Mayıs Pazartesi günü gerçekleşecek olan Kudüs Günü’ndeki baskının nasıl organize edileceğini görüşmek için bir hazırlık programına davet etti.

 

Bu etkinlik yarın Kudüs'ün batısında gerçekleşecek. İlk kez Mescid-i Aksa’ya yönelik bir baskın için bu büyüklükte bir hazırlık konferansı çağrısı yapılıyor.

 

Söz konusu konferans etkinliğinde siyonist rejimin hahamları ve bakanları konuşma yapacak.

 

(İLKHA)

  Editör: Vandahaber
  YORUMLAR 0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER DÜNYA Haberleri
HABER ARŞİVİ
Tüm Anketler
Web sitemize nasıl ulaştınız?
BİZİ TAKİP EDİN
  • YUKARI