Petrol Bayileri Sorunları Konuştu

PÜİS Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Yerel Yönetimlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı unvanıyla toplantıya katılım sağlayan Kaya, Van’daki petrollerin yaşadığı sorunları dile getirdi.
 Tarih: 17-01-2022 11:48:50
Petrol Bayileri Sorunları Konuştu

Kaya: Kâr payı yüzde 15 olmalı

Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası (PÜİS) Genel Başkanı İmran Okumuş, PÜİS Başkanlar Kurulu'nu, bayilerin kâr payları ve bazı sorunlarını masaya yatırmak amacıyla topladı.

Van Ticaret ve Sanayi Odası (Van TSO) Yönetim Kurulu Üyesi İlhan Kaya da PÜİS Başkanlar Kurulu toplantısına katıldı.

Toplantı sonrası değerlendirmelerde bulunan Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi İlhan Kaya, Genel Başkanı İmran Okumuş’un toplantı sonrası yaptığı basın açıklamasının altına imza attıklarını söyledi.

Kaya şöyle konuştu: “İlimizde hizmet veren petrol bayilerinin yaşamış olduğu sorunları sürekli olarak Genel Merkezimize ve Genel Başkanımıza iletiyoruz. Daha önce Van’da yapmış olduğumuz toplantıda; Mevcut kâr payıyla bayilerin zarar ettiğini ifade etmiştik. Bu nedenle Kâr payının en az yüzde 15 seviyelerinde olması ve her yıl enflasyon oranında arttırılması talebimizi içeren raporumuzu hazırlayarak Genel Merkezimiz öncülüğünde başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere yetkili tüm kurum ve kişilere ilettik.”

Van’daki petrol bayilerinin yaşamış olduğu sorunlara da değinen Kaya, “Günde 10 bin litre satan bir istasyon ayda 54 bin lira zarar etmektedir. Şehrimizdeki istasyonların günlük satış ortalamasının 3 bin litre civarında olduğu ve bilhassa ilçelerde daha düşük satışlar gerçekleştirildiğini göz önüne aldığımızda istasyonların varlıklarını sürdürmelerine imkan yoktur. Yaşanan sorunları ve yapılması gerekenleri Başkanlar Kurulumuzda görüştük ve iletilmesi gereken yerlere ilettik. Kısa zamanda sorunun çözüleceğini ümit ediyoruz.” Dedi.

  Editör: Vandahaber   Kaynak: Editör
  YORUMLAR 0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER EKONOMİ Haberleri
HABER ARŞİVİ
Tüm Anketler
Web sitemize nasıl ulaştınız?
BİZİ TAKİP EDİN
  • YUKARI