Ölü beyin inceleyen doktorun tespiti dünyayı ayağa kaldırdı

SON DAKİKA HABER ile ölen insanın beynini inceleyen doktorun "gri bölge" tespiti bilim dünyasını ayağa kaldırdı. İşte merakla beklenen o tespitin detayları…
 Tarih: 10-05-2022 08:47:50
Ölü beyin inceleyen doktorun tespiti dünyayı ayağa kaldırdı

Bilim dünyasında son dakika haber: Ölüp geri canlanan insanların ölüm ve yaşam arasındaki gri bir bölgede takılı kaldığını belirten Parnia, sözleriyle hayrete düşürdü.

Haberlercom Barış Yahya Çinçin’in haberine göre NYU Grossman Tıp Fakültesi'nde Dr. Sam Parnia tarafından ölen ve yeniden yaşamaya başlayan bir insan üzerinde yapılan araştırma, dünya genelinde büyük yankı uyandırdı. Ayrıca bilim insanlarının yaptıkları çalışmalardan olumsuz anlamda etkilendikleri öğrenildi.

Bilim camiası ölüm anı ve sonrasını aydınlatmak için yaptığı çalışmalara tam gaz devam ediyor. New York, King's College London, Harvard, California ve Southampton üniversitelerinden bilim insanlarının ortaklaşa çalışması sonucunda gerçekleştirilen araştırma ise adeta bilim dünyasını ayağa kaldırdı.

“BİNLERCE İNSAN ÜZERİNDE İNCELEME YAPTILAR”

Bilim insanları ölen ve bir süre sonra yeniden yaşama geri dönen binlerce insan üzerinde araştırma gerçekleştirdi. NYU Grossman Tıp Fakültesi'nden Dr. Sam Parnia öncülüğündeki bu çalışmalara, ölen ve daha sonra yeniden yaşama dönen insanların gri bir bölgede durduğu tespit edildi.

“ARAŞTIRMADAN ÇOK ETKİNLENDİLER”

Araştırma sonucunda yapılan bu tespit, yeni bir tartışmanın da fitilini ateşlemiş oldu. Bazı bilim insanları, içinde bulunduğumuz boyuttan başka bir boyutun varlığının kanıtlandığını söylerken, bazı bilim insanları da bunu saçmalık olarak nitelendirdi. Ayrıca araştırmayı yapan bilim insanlarının gördükleri karşısında ciddi oranda etkilendikleri ve "Aklımızı kaçırmaya yaklaştık" dedikleri öğrenildi.

  Editör: Vandahaber
  YORUMLAR 0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER DÜNYA Haberleri
HABER ARŞİVİ
Tüm Anketler
Web sitemize nasıl ulaştınız?
BİZİ TAKİP EDİN
  • YUKARI