Milyoner’in şampiyonu Rabia Birsen Göğercin’in protez kol masrafını üstlendi

Protez üretimi yapan Kırşehirli bir iş insanı, Kim Milyoner Olmak İster’de 1 milyon TL’lik soruyu doğru yanıtlayarak şampiyon olan Rabia Birsen Göğercin’in estetik protez kol masrafını üstlendi. Göğercin’in protez kolu 2-3 ay sonra teslim edilecek.

Milyoner’in şampiyonu Rabia Birsen Göğercin’in protez kol masrafını üstlendi
Yayınlama: 13.09.2023
A+
A-

Ankara’da yaşayan Rabia Birsen Göğercin, geçen yıl Kurban Bayramı’nda esnaf babasına yardım ederken kolunu kıyma çekme makinesine kaptırdı. Hastaneye kaldırılan Güvercin’in sağ eli bilekten ampute edildi. Kim Milyoner Olmak İster yarışmasına katılan Güvercin, 1 milyon TL’lik soruyu açtırdı. Soruya doğru yanıt veren Güvercin, 1 milyon TL’nin sahibi oldu. Gazi Üniversitesi Biyoloji bölümü mezunu olan Güvercin, parayla estetik kol protezi yaptırmak istediğini söyleyince protez üretimi yapan hayırsever bir iş insanından yardım gecikmedi.

“İSTEDİĞİ ESTETİK KOLU ÜCRETSİZ ŞEKİLDE İLETECEĞİZ”

Göğercin’in protez masraflarını ücretsiz karşılayacağını söyleyen Kırşehirli iş insanı protez üreticisi, “Rabia kızımızı televizyonda izledim. Açıklamalarını dinledim. Bir baba olarak çok etkilendim. Benim de onun yaşlarında bir kızım var. Bir protez kullandığını gördüm. Çok etkileyici bir konuşması oldu. Ben de bu işlerle uğraşan bir vatandaş olarak üzerime sorumluluk düştüğünü hissettim. Rabia kızımızın istemiş olduğu, ekranda söylediği estetik kol protezini yapacağımı kendisine ilettim. Kendisine ulaştım ve bu konuyu görüştüm. Bizim tarafımızdan kendisine ücretsiz bir şekilde karşılanacağını ilettim. Çok mutlu oldu. Bizler de çok mutlu olduk” diye konuştu.

Hayırsever iş insanı, Milyoner'in şampiyonu Rabia Birsen Göğercin'in protez kol masrafını üstlendi
Milyoner’de duygusal anlar! Elini kaybeden yarışmacının babasıyla diyaloğu Kenan İmirzalıoğlu’nu ağlattı
Kim Milyoner Olmak İster’in şampiyonu Rabia Birsen Göğercin, ampute edilen kolunun hikayesini anlattı: 1 yıl önce kıyma makinesine kaptırdım Hayırsever iş insanı, Milyoner'in şampiyonu Rabia Birsen Göğercin'in protez kol masrafını üstlendi
1 milyon liralık soruyu bilen Rabia Birsen Göğercin, büyük ödülün sahibi oldu.

Kaynak : Haberler

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.