Meteoroloji’den Van ve 10 ile sarı kodlu uyarı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 10 il için sarı kodlu uyarıda bulundu. Kuvvetli yağışın etkili olacağı belirtilen bu kentlerde vatandaşlardan tedbirli olmaları istendi.

Meteoroloji’den Van ve 10 ile sarı kodlu uyarı
Yayınlama: 13.09.2023
Düzenleme: 13.09.2023
A+
A-

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan son değerlendirmelere göre Van, Diyarbakır, Şanlıurfa, Mardin, Batman, Siirt, Bitlis, Muş, Ağrı ve Iğdır’da kuvvetli gök gürültülü sağanak bekleniyor. Bu iller için sarı kodlu uyarı yayınlandı.

Şemsiyenizi almadan çıkmayın! Meteoroloji'den 10 ile sarı kodlu uyarı

TEDBİR UYARISI YAPILDI

Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesindeki 10 il için sarı kodlu uyarı yayımladı. Buna göre Van, Diyarbakır, Şanlıurfa, Mardin, Batman, Siirt, Bitlis, Muş, Ağrı ve Iğdır’da kuvvetli gök gürültülü sağanak bekleniyor. Yetkililer ani sel, yıldırım, dolu, kuvvetli rüzgar ve kısa süreli fırtına ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması çağrısında bulundu.

 

Van ilinin kuzey ilçelerinde ve Bitlis ilinin kuzey ilçelerinde yerel olarak kuvvetli sağanak ve gök gürültülü yağışlar beklediğini ifade ederek, “Kuvvetli yağışlarla birlikte sel, su baskını, yıldırım düşmesi, ulaşımda aksamalar, yağış anında kuvvetli rüzgar ve yerel dolu yağışı gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır. Yapılan son değerlendirmelere göre akşam saatlerine kadar Van, Bitlis ve Hakkari illerinde rüzgarın güneyli ve batılı yönlerden orta ve sert rüzgar şeklinde yağış anında ise kuvvetli rüzgar (40-60 km/sa) olarak esmesi beklenmektedir. Oluşabilecek ağaç/direk devrilmesi, çatı uçması, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır” açıklamasında bulundu.

Kaynak: VANDAHABER

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.