Jandarma ekipleri PKK’ya ait 2 sığınakta çok sayıda silah ve mühimmat ele geçirdi

VAN’IN BAŞKALE İLÇESİNDE JANDARMA EKİPLERİ TARAFINDAN YAPILAN OPERASYONDA TERÖRİSTLER TARAFINDAN SİLAH DEPOSU OLARAK KULLANILDIĞI TESPİT EDİLEN 2 SIĞINAKTA ÇOK SAYIDA SİLAH VE MÜHİMMAT ELE GEÇİRİLDİ.

Jandarma ekipleri PKK’ya ait 2 sığınakta çok sayıda silah ve mühimmat ele geçirdi
Yayınlama: 25.09.2023
A+
A-

Van’ın Başkale ilçesinde jandarma ekipleri tarafından yapılan operasyonda teröristler tarafından silah deposu olarak kullanıldığı tespit edilen 2 sığınakta çok sayıda silah ve mühimmat ele geçirildi.

Jandarma genel Komutanlığı sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, Van İl Jandarma Komutanlığınca, Jandarma Komando Timlerinin katılımıyla nokta istihbaratına dayalı olarak başlatılan, Şehit Jandarma Er Hasan Taşkın operasyonu çerçevesinde Başkale’de icra edilen arazi arama tarama faaliyetinde, teröristler tarafından silah deposu olarak kullanılan 2 sığınak tespit edildi. Tespit edilen 2 sığınakta yapılan aramada 5 adet piyade tüfeği ve bu tüfeklere ait 501 adet fişek ve 9 adet şarjör, 3 adet roketatar mühimmatı, 5 adet roketatar sevk fişeği, 13 adet el bombası, 1 adet EYP ile çok sayıda yaşam malzemesi ele geçirildi” denildi.

İHA

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.