İsrail-Filistin savaşı: İsrail, Gazze’de okul vurdu! Çok sayıda ölü ve yaralı var!

İsrail, Hamas’ın başlattığı “Aksa Tufanı” operasyonu sonrası Filistin’deki katliamı sürüyor. İsrail, Gazze’nin kuzeyindeki Saftavi’de sivillerin sığındığı Usame Bin Zeyd okulunu bombaladı. Çok sayıda Filistinli hayatını kaybetti.

İsrail-Filistin savaşı: İsrail, Gazze’de okul vurdu! Çok sayıda ölü ve yaralı var!
Yayınlama: 04.11.2023
A+
A-

Son dakika İsrail-Filistin savaşı haberleri: İsrail, Hamas’ın başlattığı “Aksa Tufanı” operasyonu sonrası Filistin’deki katliamı sürüyor. İsrail, Gazze’nin kuzeyindeki Saftavi’de sivillerin sığındığı Usame Bin Zeyd okulunu bombaladı. Çok sayıda Filistinli hayatını kaybetti.

İsrail-Filistin savaşı: İsrail, Gazze'de okul vurdu! Çok sayıda ölü ve yaralı var!

İşte dakika dakika İsrail-Filistin savaşından gelişmeler:

TEL AVİV’DE SİRENLER ÇALIYOR

23.23: Kassam Tugayları İsrail’in başkenti Tel Aviv’i roketlerle vuruyor.

22.45: Tel Aviv’de sirenler çalıyor.

İSRAİL’DEN, OKULA KATLİAM SALDIRISI: ÇOK SAYIDA ÖLÜ VE YARALI VAR

22.19: İsrail ordusu, Gazze’nin kuzeyindeki Saftavi’de bulunan ve yerlerinden edilmiş sivillerin sığındığı Usame Bin Zeyd okulunu bombaladı. Bombalama sonrası çok sayıda Filistinli hayatını kaybetti.

21.43: Suriye’nin Deyrizzor bölgesindeki Al Omar petrol sahası hattında bulunan ABD üssüne roket ve İHA saldırısı düzenleniyor.

DSÖ: DEHŞETE DÜŞTÜK

21.20: Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Genel Direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus, X sosyal medya platformundan İsrail ordusunun abluka altındaki Gazze Şeridi’nde binlerce hasta ve sivilin bulunduğu Şifa Hastanesi yerleşkesinin giriş kısmını vurmasına ilişkin paylaşımda bulundu.

“Şifa Hastanesi yakınında hastaları tahliye eden ambulans konvoyuna düzenlenen, hasar, ölüm ve yaralanmalara neden olan saldırı karşısında tamamen dehşete düştük” ifadelerini kullanan Ghebreyesus, hastalar, sağlık çalışanları ve tesisler ile ambulansların her zaman korunması gerektiğini yineledi.

İsrail-Filistin savaşı: İsrail, Gazze'de okul vurdu! Çok sayıda ölü ve yaralı var!

21.15: İsrail güçleri, Gazze Şeridi’nin kuzeyindeki çeşitli bölgeleri hava saldırıları ve top atışları ile hedef alıyor.

ABD’DEN HİZBULLAH AÇIKLAMASI: DAHA KANLI OLUR

ABD Ulusal Güvenlik Konseyi, İsrail’e savaş ilan eden Hizbullah’ı uyaran bir açıklama yaptı. Konsey’den yapılan açıklamada, “Çatışmanın genişlemesini istemiyoruz. Bu savaş, 2006’daki çatışmalardan daha kanlı olma potansiyelini taşıyor. Biz ve ortaklarımız başından bu yana açığız. Hizbullah ve diğer devlet veya devlet dışı aktörler, devam eden çatışmadan çıkar sağlamaya çalışmasın. Hizbullah ile bir laf dalaşına girmeyeceğiz.” ifadeleri kullanıldı.

haber7

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.