Gürpınar Belediyesi deprem bölgesinde iftar çadırı kurdu

Kahramanmaraş merkezli depremlerde yaraların sarılması için büyük bir hassasiyetle çalışmalarını sürdüren Gürpınar Belediyesi, ‘asrın felaketi’ olarak nitelenen depremde büyük hasar gören Malatya’da depremzedeler için iftar ve mescit çadırı kurdu.

Gürpınar Belediyesi deprem bölgesinde iftar çadırı kurdu
Yayınlama: 24.03.2023
A+
A-

Van’ın Gürpınar Belediyesi ramazan ayı boyunca “gönül sofrasını” depremzedeler ile paylaşacak.

Bölgeye geçtiğimiz gün 5 konteyner gönderen Belediye ekipleri Ramazan ayında da depremzedeler için 1000 kişilik iftar ve mescit çadırını kurarak hizmet vermeye devam edecek.

Ramazan’ın kardeşlik ve paylaşma ayı olduğuna dikkat çeken Gürpınar Belediye Başkanı Hayrullah Tanış, “Depremin ilk gününden bu yana ilçemizdeki 7’den 70’e tüm vatandaşlarımız deprem bölgesindeki yaraları sarmak için ellerinden gelen tüm imkanları seferber etti. İlçemizde depremzede kardeşlerimiz için başlattığımız yardım seferberliğini sürdürmeye, yaralarımızı birlikte sarmaya bu mübarek ayda da devam ediyoruz. Birlik, beraberlik ve paylaşma ayı olan mübarek Ramazan ayında Malatyalı depremzede kardeşlerimiz için iftar çadırlarımızı ve mescitlerimizi kurduk. Kurduğumuz bu çadırlarda her gün 1000 depremzede vatandaşımıza sıcak yemek ikram edeceğiz. Soframızın bereketini depremzede kardeşlerimizle paylaşacağız. Bu zor günleri hep birlikte aşacağız.” dedi

Kaynak: HABER MERKEZİ

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.