Erdoğan, HDP için ilk kez bu ifadeyi kullandı

Konuk olduğu canlı yayında gazetecilerin "Siyaset nereye gidiyor?" sorusuna yanıt veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, HDP için daha önce hiç sarf etmediği bir ifade kullandı.
 Tarih: 25-12-2021 08:16:27
Erdoğan, HDP için ilk kez bu ifadeyi kullandı

Son haber: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ekonomi başta olmak üzere ülke gündemi ve siyasete ilişkin ATV, A Haber ortak yayınında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Programda ekonomi gündeminin ardından siyasete ilişkin de açıklamalar yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a İYİ Parti milletvekili Lütfü Türkkan'ın şehit yakınına ettiği küfür ve siyasetin gitti yer soruldu.

Erdoğan bu soruya, "Siyasi ahlaktan uzak bir yapı bu. Siyasi ahlaktan uzak yapının temsilcileri de ortada: Bay Kemal, Meral Hanım ve yanındakiler. HDP'yi söylemeye zaten gerek yok, onlar siyasi terörist. Bu millet bunları daha fazla kaldıramaz. 2023 seçimlerinde gereken dersi vermek suretiyle millet bunları geldikleri yere göndereceklerdir. Millete karşı kibirleri o kadar büyük ki siyasette etik, ahlak ve seviye bırakmadılar maalesef." dedi.

GENEL BAŞKANA O EL HAREKETİ YAKIŞIR MI?

Kılıçdaroğlu'nun Meclis'te yaptığı el hareketine de değinen Erdoğan, "Tek kelimeyle edepsizlik olarak nitelendiriyorum. Bir genel başkana bu el hareketi yakışır mı? Bay Kemal'in bu ruh halini sağlıklı bulmuyorum. Şirazesini, dengesini kaybetti. Şehit yakınına küfreden kendini bilmezi ne yapacağız? O da senin ortağın. Bu edepsizliklerin affedilebilir yanı yok. Şehit yakınına küfreden hadsizin de takipçisi olacağız, hesabını soracağız, bu kendini bilmeze milletvekilinin sonlandırılması dahil en ağır bedeli ödeteceğiz." ifadelerini kullandı.

haberlercom

  Editör: Vandahaber
  YORUMLAR 0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER SİYASET Haberleri
HABER ARŞİVİ
Tüm Anketler
Web sitemize nasıl ulaştınız?
BİZİ TAKİP EDİN
  • YUKARI