Erdoğan'dan Ramazan Bayramı açıklaması

Ramazan Ayında gelen kısıtlamalarla birlikte yeni bir açıklamada bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yeni gelişmeleri “Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda önemli açıklamalar yaptı.
 Tarih: 07-04-2021 18:57:44
Erdoğan'dan Ramazan Bayramı açıklaması

Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'na katılan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ramazan bayramı ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

 

Normalleşme adımlarını yeniden devreye soktuklarını belirten Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Amaçlarının, Türkiye'yi ramazan ayında genel olarak dinlendirerek bayram sonrasındaki güzel günler için hazırlamak olduğunu söyledi.

 

İşte konuyla ilgili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan şöyle konuştu:

"Türkiye'nin tek başına salgın tedbirlerini genişletmesi, hatta salgını tümüyle yenmesi önemli değildir. Avrupa ülkelerinin tamamı neredeyse Türkiye'den daha ağır tedbirler uyguluyor. Üstelik bu ülkelerin sağlık sistemleri de tamimiyle felç durumdadır. Şayet biz ramazan ayındaki tedbirlerimizle vaka sayılarını birkaç binli rakamlara düşürebilirsek, mayısla birlikte başlayacağı anlaşılan turizm sezonu ve bunun içeride açacağı hareketliliği yakalayabiliriz. Aksi takdirde turizmde bir sezonu kaçırmakla kalmayacak, yurt dışına yapılacak iş ve aile ziyaretlerinde de çok ciddi sıkıntılar yaşayacağız.” Dedi.

Erdoğan, konuşmanın devamında,” Tek bir insanımızın bile bu meşum hastalık sebebiyle acı çekmesine hele hele hayatını kaybetmesine gönlümüz razı gelmez. Ramazan ayının manevi ikliminde tuttuğumuz oruçlar kıldığımız namazlar ve diğer ibadetlerimiz ruhumuzu zenginleştirirken, salgının boynunu da Allah'ın izniyle kıracağız." Dedi.

 

DİĞER HABERLER

RAMAZAN AYINDA YASAKLAR OLACAK MI?

TOPLU İFTAR VE SAHUR GERÇEKLEŞTİRİLMEYECEK

Erdoğan, Ramazan ayı boyunca toplu iftar ve sahur yapmanın yasak olacağını ve ülke genelinde hafta sonları sokağa çıkma yasağı uygulanacağını söyledi.

 

Erdoğan, konuya ilişkin yaptığı açıklamada şu ifadleri kullandı:

"Ramazan ayında fedakarlık yapacağız. Ülke genelinde hafta sonu sınırlaması uygulayacağız. Sadece Ramazan boyunca lokanta ve kafe gibi işletmeler hizmetlerini paket servisle sınırlandıracak. Yine ramazan boyunca toplu iftar ve sahur gerçekleştirilemeyecektir.Kafe ve lokantalara bazı katkılar sağlayacağız. Nisan ve Mayıs aylarınca normalleşme ve izin kapsamın sigorta desteğinden yararlanamayan lokanta ve kafe çalışanlarının primleri desteklenecek nakdi yardım yapılacaktır."

 

 

  Editör: Vandahaber
  YORUMLAR 0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER GÜNCEL Haberleri
HABER ARŞİVİ
Tüm Anketler
Web sitemize nasıl ulaştınız?
BİZİ TAKİP EDİN
  • YUKARI